Archa Liberec

Centrum pro zvířata v nouzi

Titulní strana Ekologická výchova
Ekologická výchova

Díky 200 tis. příspěvku Nadace ČEZ se podařilo v roce 2012 vybudovat nové zázemí pro výukové programy.terenni_stanicejpg.JPGimg_1794jpg.JPG

pro školní a předškolní kolektivy nabízíme výukové programy:

Pomoc v zimě

Výukový program pro předškolní děti a 1. a 2. třídu ZŠ
Délka programu: 2 x 60 min.
Období konání: listopad - březen
Cena: 30,-Kč (v ceně je i materiál na výrobu krmítka)
Cíl: seznámení se zimními spáči a s přikrmováním zvířat v zimním období

Během programu se děti dozvědí, jak mohou pomoci přežít zvířátkům kolem nás v drsném zimním období, či jak se postarat o pozdně narozené ježečky. Součástí programu je i výroba šiškového krmítka.

Máme rádi zvířata?

pro 3.-9. třídy ZŠ (přizpůsobeno věku žáků)
délka programu: 2 hodiny
období konání: září-říjen; březen-červen
cena: 25,- Kč za žáka
cíl: Program se snaží vést žáky k zodpovědnému vztahu ke zvířatům.

Účastníci se seznámí s tím, jak a proč fungují útulky a záchranné stanice pro zvířata, jak se mají účastníci správně zachovat v problematických situacích se zvířaty, co mohou sami aktivně dělat pro ochranu zvířat a jejich prostředí. Součástí programu je i venčení psů.

Život s handicapem

pro 6.-9. třídu ZŠ
délka programu: 1,5 hodiny
období konání: září-říjen; březen-červen
cena: 20,- Kč za žáka
cíl: Uvědomění si vlivu člověka na životy zvířat z volné přírody.

Program svými aktivitami a hrami směřuje k uvědomění si důsledků lidské činnosti ve vztahu k živočichům ve volné přírodě. Některé z nich se dají představit na kolekci trvale handicapovaných živočichů v záchranné stanici Centra ARCHA.

Výtvarná soutěž k mezinárodnímu dni zvířat 2014

propoziceJiž tradiční soutěž na zvířecí téma je určena žákům základních škol Libereckého kraje. Nejrůznějšími tématy se snaží přimět učitele výtvarné výchovy a jejich žáky k zamyšlení nad vztahem každého z nás k živé přírodě a poznávání živočichů nejrůznějších kontinentů celého světa. Dává prostor vyjádřit své myšlenky v obrazech. Výstava je pak přehlídkou tvorby na jednotlivých školách regionu. Návštěvníci výstavy mohou shlédnout různé výtvarné techniky od kresby, malby přes kombinovanou techniku, počítačovou grafiku až po tvorbu prostorových objektů a keramiku. V pojetí a výtvarné technice se meze nekladou. Soutěž se koná s podporou Libereckého kraje, resortu zemědělství a životního prostředí.

17. ročník výtvarné soutěže bude na téma: "Od pólu, k pólu". Výstava nejlepších prací bude k vidění již tradičně v suterénu knihovny od 3. do 30. října 2014.

Propozice k 17. ročníku: propozice (187,5kB)

 

 

Vítězné práce 16. ročníku jsou ke shlédnutí zde: vítězné práce 2014 (13232,5kB)

seznam zúčastněných škol zde: seznam škol (30kB)

 

 

 
Uživatelské jméno
Heslo