Zoo Liberec

dobrodružství z poznání


Video

Porod žirafy Niobe
Zobrazit všechna videa

Magazín ZOO Liberec

06-01-15-11-21-19-magazin-zoo-liberec-66_kveten-2015jpg.jpg

Online hra o ZOO Liberec

www-hrajpg.jpg
Úvod Naše zoo ve světě
Naše ZOO ve světě
Monitoring oslů somálských v Eritrei

images/stories/20070608150115jpg.jpgNa monitoringu výskytu osla somálského ve východoafrické Eritrei spolupracuje ZOO Liberec od roku 2006 společně se švýcarskou zoologickou zahradou v Basileji. Aktivní záchraně divokých oslů a jejich případné reintrodukci ale zatím brání špatné civilizační podmínky v oblasti tzv. afrického rohu.

Celý článek...
 
Pomozme budoucnosti

images/stories/20070716154252jpg.jpgNa dlouhodobém humanitárním projektu na podporu sirotků a dětí ulice v africké Burkině Faso liberecká ZOO spolu se spřáteleným o. s. Faunus participuje od roku 2005. Hlavní náplní je sběr finančních a materiálních prostředků, které prostřednictvím německého sdružení Sahel putují přímo do zařízení A.M.P.O., založeného v hlavním městě Ouagadougou v 90. letech paní Katrin Rohde.

Celý článek...
 
Šimpanzi ostrova Rubondo

images/stories/01-12-10-02-48-35-rubondojpg.jpgV roce 2007 se ZOO Liberec rozhodla aktivně participovat na jednom z prvních primatologických projektů podpořených Českou republikou. Projekt, na jehož realizaci se ZOO Liberec spolupodílí, je zaměřen na výzkum potravní ekologie a parazitů šimpanzů (Pan troglodytes) na ostrově Rubondo v Tanzánii. Tento projekt je podpořen Grantovou agenturou Akademie věd ČR.

Celý článek...
 
Ochrana ekosystémů na Filipínách (Talarak a Panay)

images/stories/pozorovani-rodiny-ohrozenych-zoborozcu-ryhozobych-v-korunach-pralesajpg.JPGZOO Liberec se v roce 2009 zapojila do konzervačně edukačního projektu na filipínských ostrovech Panay a Negros (Záchranné centrum pro ohrožené živočichy Talarak), kde od roku 2004 působí terénní zoolog Pavel Hospodářský. Cílem projektu je snaha o záchranu poškozeného ekosystému, tedy rozmnožování takřka vyhynulých endemitů a jejich reintrodukce zpět do volné přírody, provoz záchranné stanice a zprostředkovaně také omezování místního černého trhu s exotickým ptactvem.

Celý článek...
 
Reintrodukce vzácných ptáků

images/stories/f-orlosup-1jpg.jpgZOO Liberec je zapojena do do dvou reintrodukčních programů dravců - s orlosupem bradatým a orlem mořským, v jejichž rámci pravidelně vypouští odchovaná mláďata zpět do volné přírody. Tímto způsobem se podařilo reintrodukovat už více než patnáct dravců. V roce 2010 zoo vypustila do volné přírody na Bali i dvě majny Rothschildovy.

Celý článek...
 
Podpořte strážce pralesa!

images/stories/06-22-10-04-48-48-mobily-2oprjpg.jpgNa projektu Podpořte strážce pralesa! spolupracuje ZOO Liberec s dalšími 12 českými zoo od června 2010. Náplní projektu je průběžný sběr starých mobilních telefonů; výtěžek z jejich výkupu a recyklace pak prostřednictvím speciálního konta zřízeného pražskou zoo (nositel projektu) poputuje ve prospěch biosférické rezervace Dja v africkém Kamerunu.

Celý článek...
 
Projekt KambaTiBaAka

KambaTiBaAka (což v místním jazyku Sango znamená „náhrdelník BaAka") je iniciativa, jejímž cílem je získání finančních prostředků, které poslouží ke zlepšení lékařské péče pro příslušníky etnické skupiny BaAka žijící v chráněných oblastech DzangaSangha ve Středoafrické republice.

Celý článek...
 
Snow Leopard Trust - projekt na záchranu irbisů

Na projektu na záchranu sněžných levhartů - irbisů (Uncia uncia) participuje ZOO Liberec jako jediná zoo v Česku (www.snowleopard.org/partners/zoosext) už od roku 2009.
Celý článek...
 
Poksai - ochrana fauny severní Sumatry

Na projektu ochrany fauny severní Sumatry v Indonésii ZOO Liberec spolupracuje od roku 2010. Název projektu je odvozen od místního jména ohroženého pěvce sojkovce dvoubarvého (Garrulax bicolor) - poksai, anglicky nazývaného Black and white sumatran laughingthrush.
Celý článek...
 


Patříme k sobě

Centrum Archa
DIVIZNA
Lidové sady Liberec

Podrobná mapa zoo

09-18-14-03-13-25-mapa-webpng.png

Najdi nás na Facebooku!

Uživatelské jméno
Heslo