Zoo Liberec

dobrodružství z poznání


Video

Porod žirafy Niobe
Zobrazit všechna videa

Magazín ZOO Liberec

10-09-14-11-01-19-magazin-zoo-liberec_63_2014jpg.jpg

Online hra o ZOO Liberec

www-hrajpg.jpg
Úvod


středa, 26. listopadu 2014 09:35

Čas pro adventní večerní prohlídky v zoo

Dovolujeme si vás pozvat na tři tradiční večerní prohlídky ZOO Liberec, které každý rok pořádáme v tomto předvánočním čase. Konají se ve čtvrtky 4.12. a 18.12. a poslední z nich v pondělí 22.12 - vždy od 17.00 do 19.00. Na první potkáte v zoo Mikuláše, čerta a anděla, druhou zpestří dílnička na výrobu vánočních svícínků. Závěrečná "večerka" proběhne v duchu vánoční atmosféry. Vždy samozřejmě nebude chybět ani obvyklé cvičení slonic a komentované krmení lachtanů hřivnatých. Nově budete moci navštívit i letos zbudovaný hospodářský a edukační pavilon (na místě starého vstupu do zoo) s výstavou zajímavých artefaktů ze sbírek přírodnin ZOO Liberec.

 
čtvrtek, 13. listopadu 2014 08:41

Prohlášení ZOO Liberec k úniku levharta

V ZOO Liberec unikl ve středu dopoledne kvůli lidskému selhání sedmiletý samec levharta sněžného Marat. Díky dobře nastavenému systému bezpečnostních opatření ale dokázali pracovníci zoo velmi rychle reagovat - zvíře od počátku celou dobu monitorovali, do půl hodiny uspali a transportovali zpět do jeho ubikace. Zvíře se pohybovalo ve vzdálenosti maximálně 30 metrů od pavilonu levhartů a zasedlo u spodní části výběhu lam vikuní. Tam jej také zasáhl veterinář narkotizační střelou. Zjevně vyplašený levhart se po celou dobu choval neagresivně, neútočil ani na žádná zvířata. V areálu ZOO Liberec bylo v dané době 22 návštěvníků, všichni byli bezprostředně informováni a odvedeni do nejbližších pavilonů a krytých prostor.
Ošetřovatel, který svým individuálním pochybením únik levharta zavinil, byl nařízením nadřízeného pracovníka okamžitě poslán na dovolenou, jeho další působnost v zoo se bude dále řešit. Další pracovník pak byl přeřazen na jiný úsek mimo přímý styk se šelmami. Ředitel ZOO Liberec David Nejedlo je momentálně na několikatýdenní pracovní cestě (zasedání WAZA) v zahraničí.

Ivan Langr, mluvčí

13/11/2014

 
pondělí, 13. října 2014 12:19

Stahujte naši aplikaci do mobilu/ tabletu!

ZOO Liberec nabízí všem majitelům chytrých telefonů a tabletu ke stažení zbrusu novou aplikaci ZOO v kapse. Aplikace je interaktivním pomocníkem před návštěvou zoo (přehled parkování, vstupné, otevírací doba) i průvodcem po samotném areálu (služby, komentovaná cvičení a krmení zvířat, doprovodné programy v zoo i v kulturním středisku Lidové sady). Aplikace je připravena pro všechny tři největší platformy, tedy Android, iOS i Windows Phone, a je zdarma ke stažení ve storech (Google Play, Apple Store, Windows Store), stejně jako v síti FileDir.com. Stačí kliknout na následující odkaz:

 

ZOO Liberec / Android
 
pátek, 19. září 2014 09:27

Do ZOO Liberec novým vchodem!

Zoologická zahrada Liberec otevřela v pátek 19/9 pro své návštěvníky úplně nové vstupní prostory. Do zoo tak již nelze vstoupit starým vchodem, který sloužil od roku 1977, ale novou budovou, která vyrostla na konečné zastávce tramvaje č. 2 a 3. Zastávka již nese jméno Lidové sady - ZOO. Pokud návštěvníci omylem nebo neznalostí vystoupí na původní zastávce u jezírka (nyní Botanická zahrada), pak musejí projít parkem podél ohrad se zvířaty asi 300 metrů. Hned za vstupem se lidé napojí na původní prohlídkový okruh. Nový vstup je zároveň hlavním východem ze zoo, otevřeny ale i nadále zůstávají východy u jezírka i u bývalého vstupu (rotavátory). Kromě nového vstupu zoo otevřela i nový hospodářský a edukační pavilon (vyrostl na základech původního vstupu do zoo), který je také částečně otevřen veřejnosti! Zde postupně uvidíte (po zabydlení) expozice s krmnými zvířaty, inkubátory a líhně, nebude chybět ani pohled do zvířecí kuchyně.

19. září 2014

a23jpg.jpg

 
úterý, 09. září 2014 09:13

Máme trio nových lemurů!

Od sklonku prvního zářijového týdne pečuje ZOO Liberec o tři nové svěřence, které jsme dosud v historii nedrželi. Jde o trio lemurů tmavých (Eulemur macaco macaco), ohrožených madagaskarských endemitů, které jsme získali z Olomouce. Jsou to samci ve věku 1, 2 a 3 roky. Až dosud ZOO Liberec chovala jen lemury katta (v letech 1963 - 1992) a lemury bělohlavé (v letech 1987 - 1993). Posledních pět kusů bělohavých jsme mimochodem před 20 lety odvezli právě do Olomouce. V současné chvíli jsou lemuři tmaví umístěni v zázemí zoo, což se nezmění až do jara 2015, kdy je chceme vypustit na jeden ze zrekonstruovaných ostrůvků na našem chovném jezírku. Právě tam je budou moci sledovat i naši návštěvníci a nepochybně půjde o velkou atrakci.

9. září 2014

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 29

Patříme k sobě

Centrum Archa
DIVIZNA
Lidové sady Liberec

Podrobná mapa zoo

09-18-14-03-13-25-mapa-webpng.png

Najdi nás na Facebooku!

Uživatelské jméno
Heslo