header.less
Patříme k sobě:
 • cz
 • en

Půlden ošetřovatelem v zoo

Půlden ošetřovatelem

Vzhledem k velkému zájmu o náš původní program Ošetřovatelem v zoo a poptávce i ze strany mladších účastníků zavádíme nový zkrácený zážitkový vzdělávací program (dále ZVP) Půlden ošetřovatelem. V rámci tohoto programu si může každý zájemce starší 15 let vyzkoušet, jaké je to pečovat o exotická zvířata v zoologických zahradách.

Program trvá 5 hodin (od 7:00 do 12:00) a během něj si může účastník vyzkoušet přípravu krmných dávek, úklid ubikací a péči o zvířata, prohlédne si areál a zázemí zoologické zahrady a celý program bude zakončen obědem v naší restauraci Formanka.

Chceme nabídnout ojedinělý pohled do zákulisí zoologické zahrady a ruku v ruce s tím vyvrátit některé mýty, které jsou s prací chovatelů a chovem exotických zvířat často spojovány.

Co musíte udělat, abyste mohli i Vy program absolvovat?

 

1. Zvažte své síly a kondici.

Většinou se ošetřovatelé dost nachodí, některé výběhy jsou ve svažitém terénu (inu Liberec) a daný úsek může zahrnovat výběhy a pavilóny, které jsou od sebe více vzdáleny. Náš program ale může absolvovat opravdu kdokoliv, pokud víme předem případná omezení člověka v rámci Zážitkového programu, umíme zážitkový den přizpůsobit tak, aby byl návštěvník spokojený. Například doplníme do programu více slovního komentování (průvodce) a ubereme případnou fyzickou práci.

2.  Vyberte si úsek, kde chcete zážitek uskutečnit:

 • úsek kopytníků (pižmoň grónský, takin čínský, antilopa koňská, nyala nížinná, velbloud dvouhrbý, osel somálský, zebra Chapmanova, buvolec běločelý, pony shetlandský, vikuňa, kozorožec dagestánský, koza šrouborohá, muntžak malý, žirafy)
 • úsek opů (šimpanz, makak lví, gibon bělolící, lemur černý, tamarín pinčí, pavián pláštíkový, kosman zakrslý)
 • úsek pavilón tropů (cizokrajní ptáci, krokodýl čelnatý, ještěři, tučňák Humboldtův, kontaktní zoo)
 • úsek dravých ptáků (orel východní, orlosup bradatý, orel křiklavý, káně šakalí, puštík bradatý, výr velký západosibiřský, orel skalní, orel bělohlavý atd.)

3.  Stanovte si datum (pouze všední dny) a kontaktujte odd. marketingu ZOO Liberec (marketing@zooliberec.cz nebo tel. 487 377 149). Zde Vám datum potvrdíme, nebo společně nejdeme jiné. Je lepší objednávat si termín s 2 – 3 měsíčním předstihem (zvláště na letní měsíce).

4.  Přijďte ve smluvený den v 7.00 hodin do budovy ředitelství ZOO Liberec (adresa Lidové sady 425/1, budova Lidových sadů). Účastníci zde nejprve podepíší smlouvu o ZVP (nutný občanský průkaz), zaplatí smluvní poplatek ZVP Kč 3.000,- (dílem pokryje náklady s pojištěním, administrativou a provozem a dílem půjde na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat). Osoby mladší 18 let navíc předloží vyplněný souhlas zákonného zástupce, jehož doprovod v den konání programu je pro administraci nezbytný. Po převlečení do pracovního oděvu projdou důkladným školením bezpečnosti práce. Pak už vyrazí přímo do areálu zoo na vybraný úsek.

5.  ZVP se v ZOO Liberec koná vždy v době od 7.00 do 12.00 hodin (doba obsahuje nezbytnou administrativu, hodinovou prohlídku zoo a zakončení programu obědem). Po celou dobu výkonu ZVP je klient pod dozorem proškoleného chovatele a plní jeho pokyny.

6.  V době mezi 11.50 a 12.00 hodin si účastníka programu vyzvedne pracovník odd. marketingu a vyřídí s ním závěrečné formality. Účastník může zůstat i po ukončení programu v areálu zoologické zahrady.

Co garantuje ZOO Liberec?

 • pojištění života a zdraví klienta a pojištění odpovědnosti za případnou škodu jím způsobenou,
 • odborné proškolení BOZP,
 • služební tričko (klientovi zůstává),
 • možnost zakoupení obědového menu za zvýhodněnou zaměstnaneckou cenu v restauraci Formanka www.formankaliberec.cz,
 • pracovní rukavice (klient vrací po skončení ZVP),
 • absolventský list,
 • doprovod zdarma.

Co si zajišťuje sám klient?

 • kvalitní, nejlépe pracovní obuv (tzv. pohorky, treková či jiná kožená obuv) - k opům nutné holínky!
 • odpovídající ošacení charakteru činnosti a aktuálnímu počasí,
 • klient musí rovněž zvážit, zda jeho zdravotní stav a fyzické dispozice dovolují absolvovat náročný program založený převážně na manuální práci. Pokud si klient zvolí úsek opů, musí být vzhledem ke snadnému přenosu lidských chorob na lidoopy bezpodmínečně zcela zdráv (akutní onemocnění typu nachlazení, chřipky, průjmy apod.), jinak nebude na úsek vpuštěn!

 Poukaz na tento zážitkový program (například jako dárek) s 12měsíční platností si můžete objednat v našem elektronickém obchodě ZDE

Ceny vstupného
Dospělí:120 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:70 Kč
Studenti senioři nad 65 let:70 Kč
Otevírací doba
Denně 8.00 - 18.00
Po-Ne, i o svátcích
Pokladnu ZOO Liberec uzavíráme 60 minut před udanou zavírací dobou!
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost