header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • 12. 8. - Den slonů - rezervujte si prohlídku zázemí

12. 8. - Den slonů - rezervujte si prohlídku zázemí

Chov největších chobotnatců planety v naší zoo probíhá už celých 58 let a zahrada se od počátku zaměřuje na slony indické. Současnými obyvatelkami již dosluhujícího pavilonu ze šedesátých let, na jehož obnovu zoo už léta hledá prostředky, jsou dvaapadesátiletá slonice Rání, původem přímo z Indie (v Liberci žije již od roku 1967) a její sloní kolegyně Bala. Ta dorazila v roce 2013 (nar. 1984) z německé ZOO Münster. Akce má za cíl upozornit veřejnost na výjimečné vlastnosti a schopnosti těchto zvířecích obrů a bohužel i připomenout jejich snižující se stavy ve volné přírodě.

Návštěvníci si v den akce mohou v areálu projít Sloní stezku s otázkami týkajícími se těchto zvířat a zcela ojediněle bude možné přihlásit se na prohlídky zákulisí sloního pavilonu, kde se naskytne příležitost se s libereckými slonicemi a jejich ošetřovateli setkat nablízko. Rezervace na jednu ze 3 prohlídek (každá o kapacitě 15 osob) probíhá prostř. formuláře služby Doodle ( v článku o akci na hlavní straně - v sekci Novinky ze Zoo). Zájemci si za tuto nadstandardní prohlídku připlatí 50 Kč ke vstupnému.

Taktéž proběhne v pátek 12. 8. od 9.00 běžné denní koupání a kondiční cvičení a nebude chybět ani tradiční ukázka pracovního výcviku slonů ve 14.00.

Zajímavosti ze sloního života a jejich chovu nabídne i stan umístěný nedaleko sloní expozice (9.00 – 15.00), kde bude možné spatřit např. běžnou krmnou dávku sloního jedince, preparát sloní lebky, sloní stoličku či veterinární a ošetřovatelské pomůcky. Ošetřovatelé chystají i přehlídku zničených předmětů a nářadí, které během let padly za oběť sloní síle, hmotnosti či zvědavosti.

Rezevace zde, klikněte na odkaz a vyplňte své jméno u vybraného času prohlídky. Kapacita každé z nich je 15 osob.

Rezervace - prohlídka zázemí u slonů- 12. 8. 2016

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost