header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

25.6. - Světový den žiraf

Čeká nás žirafí sobota! Světový den žiraf, který symbolicky připadá vždy na nejdelší den v roce (21.června) si v liberecké zoo připomeneme v sobotu 25.6. Tento speciální den vyhlásila organizace Giraffe Conservation Foundation, která se aktivně zapojuje do ochrany a monitoringu těchto výjimečných zvířat v africké přírodě. ZOO Liberec se přidává k desítkám dalších zoo na světě, které žirafy chovají a ke kampani se taktéž aktivně připojují. V sobotu proběhnou 4 komentované návštěvy zázemí pavilonu žiraf (dle již zaplněných rezervací na našem webu), na nichž bude průvodcem náš hlavní zoolog Luboš Melichar. Dále bude pro děti připravena kvízová žirafí stezka s malou odměnou a v sobotu 25.6. budou mít do naší zoo vstup zdarma osoby s výškou přesahující 200 cm a dále nositelé příjmení Rothschild (nutno předložit na pokladně občanský průkaz). Pokud chcete záchraně a ochraně žiraf přispět, můžete tak učinit prostř.informací na webu www.giraffeconservation.org.
Na snímku č. 1 můžete vidět naší skupinu žiraf Rothschildových - tento druh chováme již od roku 1985, kdy u nás pobývaly dvě samice - Mahulena a Jesika. Za dobu chovu prošlo zoologickou zahradou více než 50 žirafích jedinců. Na druhé fotce najdete průvodce k rozlišení vzorů na srsti žiraf u jednotlivých poddruhů.

 

Prohlídky žirafince pro registrované zájemce - 25. 6.  v 10.00, 11.00, 13.00, 14.00: sraz účastníků vždy 10 minut před začátkem prohlídky na prostranství za hlavními pokladnami zoo (např. 9.50 apod...). Trvání prohlídky bude cca 40 minut.

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost