header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Advent v ZOO Liberec

Přijďte si užít předvánoční čas do nejstarší zoo v Čechách a zjistit, co dělají zvířata v liberecké zoo po zavírací době.

 

ZOO Liberec v období adventu pro návštěvníky připravuje dvě mimořádné večerní prohlídky. V pondělí 5. 12. do zoo zavítá sám Mikuláš s celou svoji družinou. Od 17.00 do 19.00 bude on i jeho společníci kontrolovat, zda byly děti v uplynulém roce hodné. Pro hodné bude mít připraveno spousty sladkostí a dárečků, zlobivé děti se budou muset vypořádat v připraveném pekle s čerty.

Během této večerní prohlídky budou otevřeny všechny pavilony, ve kterých na vás budou čekat naši ošetřovatelé s ukázkami různých zvířecích přírodnin. Návštěvníci se můžou těšit také na otevřenou badatelnu, kde jim náš zoolog představí i méně populární zvířata jako jsou hadi a brouci. Na programu je i večerní koupání slonů či komentované krmení lachtanů.

 

Druhá adventní večerní prohlídka proběhne 22. 12. a bude celá vánočně laděná. Zoologickou zahradu rozezní vánoční koledy a rozsvítí se betlémy. Adventní tématiku na „večerce“ navodí vánoční výtvarné dílničky, kde si bude možné vyrobit a zakoupit vánoční ozdoby a dekorace.

 I v letošním roce bude na hlavním vstupu připraveno Betlémské světlo, které do ZOO Liberec přivezou čeští skauti. Pokud si návštěvníci donesou vlastní svíčku či lampu, bude možné si z této večerní akce odnést Betlémské světlo do svého domova.

 

ZOO Liberec nezavírá ani během vánočních svátků a v závěru roku. V posledních letech roste u rodin s dětmi obliba trávení dopoledne Štědrého dne v příjemné atmosféře mezi zvířaty v zoo. V tento den budou brány zoo otevřeny od 9.00 do 15.00 (pokladny zavírají v 14.00) a vstupné se platí pouze dobrovolné.

 

Kromě adventních večerních prohlídek má zoo v nabídce také sváteční komentované prohlídky, které budou probíhat 27., 28., 29. a 30. 12. vždy od 10:00. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny a návštěvníci se při ní mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o zvířatech i ze zákulisí zoo. Za tuto službu si účastníci připlatí 30 Kč k běžnému vstupnému.

 

Adventní čas je také obdobím, kdy lidé hledají inspiraci na netradiční dárky. Proto jsme se rozhodli obohatit i náš e-shop. Novinkou jsou suvenýry z trusu našich býložravých zvířat! Z tohoto neobvyklého ručního papíru s originální strukturou a potiskem vyrábíme ve spolupráci s místní ruční papírnou Papyrea různé druhy bloků. Ne však každý trus býložravých zvířat je pro výrobu papíru vhodný. Po několika pokusech se výběr ustálil na této zvířecí čtveřici: slon, osel, velbloud a zebra. S nápadem přišel náš ošetřovatel slonů, který viděl výrobu tohoto papíru na Srí Lance. Papír z této netradiční suroviny si mohli návštěvníci liberecké zoo zkusit vyrobit již na podzimní akci v rámci oslav Mezinárodního dne zvířat, kde tato aktivita sklízela veliký úspěch.

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost