header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Akce
  • Mezinárodní den zvířat a Den partnerů Zoo Liberec

Mezinárodní den zvířat a Den partnerů Zoo Liberec

Mezinárodní oslavy Světového dne zvířat připadají na 4. října - den, kdy zemřel mnich Sv. František z Assisi. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V České republice se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v liberecké zoo se stal tradiční akcí. V Zoo Liberec i v dalších českých a slovenských zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) si tento svátek připomeneme již tuto sobotu 6. října.

Na sobotní den v čase od 10.00 do 15.00 bude v horní části zoo pro návštěvníky připraveno několik tematických tvůrčích, zábavných a vzdělávacích stanovišť po areálu zoo. Děti a rodiče si budou moci vyzkoušet své znalosti ve zvířecím kvízu o drobné ceny a v 15.00 shlédnout v prostorách kontaktní zoo divadelní pohádku O kohoutkovi a slepičce v podání dětského souboru Motyčkovic klika.

V budově ZooExpo budou po celý den promítány přírodopisné dokumenty Češi zachraňují, které představují české terénní přírodovědce, kteří zasvětili svůj život ochraně přírody v různých koutech naší planety.

Návštěvníci se také mohou seznámit s našimi novými zvířecími přírůstky rysů karpatských. Dva rysí sourozenci přišli na svět 28. srpna a jsou k vidění ve venkovním výběhu těchto největších evropských šelem.

Mezinárodní den zvířat je pro zoologickou zahradu Liberec zároveň vhodnou příležitostí, jak poděkovat svým sponzorům a partnerům za celoroční spolupráci. Na akci se jich chystá více než stovka – od drobných dárců až po zástupce velkých firem, které nejstarší zoo v Čechách podporují. „Rádi bychom jim tento den veřejně poděkovali za podporu, kterou liberecké zoo nezištně poskytli. I díky jejich přízni se nám daří udržet standardy v chovu ohrožených zvířat i realizovat řadu projektů pro zkvalitnění návštěvnického komfortu,“ dodává k akci ředitel David Nejedlo.

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost