header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

A.M.P.O. Burkina Faso

Pomozme budoucnosti

Na dlouhodobém humanitárním projektu na podporu sirotků a dětí ulice v africké Burkině Faso liberecká ZOO spolu se spřáteleným o. s. Faunus participuje od roku 2005. Hlavní náplní je sběr finančních a materiálních prostředků, které prostřednictvím německého sdružení Sahel putují přímo do zařízení A.M.P.O., založeného v hlavním městě Ouagadougou v 90. letech paní Katrin Rohde.

Shromážděné peníze umožňují sirotkům ze čtvrté nejchudší země světa absolvovat nejnutnější vzdělání a zaplatit nezbytné školní potřeby. Roční náklady se přitom u jednoho dítěte pohybují v relaci 40 EUR. A.M.P.O. průběžně pečuje o 200 až 300 sirotků, chlapců i dívek, dává jim základní civilizační návyky, práci i zdravotní péči. Věříme, že se nám takto zprostředkovaně daří v Burkině Faso ovlivňovat i životní podmínky chovaných zvířat a stav zdejšího životního prostředí. Náš příspěvek je sice malý, nedokáže ani zdaleka pokrýt všechny potřeby, ale dává následováníhodný příklad všem - bohatým společnostem i solidárním jedincům.

 

 Jak pomoci projektu?

Zájemci o pomoc dětem ze sirotčince v Burkina Faso mohou bližší informace nalézt zde. Svůj finanční příspěvek můžete také odevzdat v liberecké ZOO. Bližší informace o projektu Vám podá oddělení marketingu a vzdělávání ZOO Liberec a také naše spřátelené o.s. FAUNUS

 

 

Kathrin píše do Zoo Liberec:

"Milá Šárko,konečně včera dorazil další kontejner a v něm obrovská zásilka z České republiky.Tak moc jsme se těšili! V příloze posílám fotku vedoucího lékařské stanice v našem očním oddělení. Je to jako zázrak, že zrovna teď bylo toto oddělení zřízeno španělskými optiky, ale neměli jsme žádný materiál, a najednou jste poslali tyto obrovské balíky. Velmi Vám děkujeme, možná ani netušíte, jak moc tím lidem tady pomůžete a jak moc velké dobro z toho vzejde. A pak balíčky pro děti, jak dobře načasované - před Vánoci. Jsou baleny opravdu s láskou, úplně vidím vaše děti před sebou, jak hledají, o co by se s našimi dětmi podělily, co by těm našim malým udělalo radost. A taky myslím, že tu máme úplně poprvé zubní pastu z ČR, krásně ořezané tužky a pastelky a tolik roztomilých plyšáků. Určitě předáš náš dík a obě fotky dál, viď? Srdečně zdravím do Liberce všechny, které znám, a kdy že budu moci zase přijet...? Už jsem tak dlouho nespala vedle pravého sibiřského tygra...!"

 

Reporty z A.M.P.A.

Report 2014

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost