rozhovor

číst více

Ochrana přírody

číst více

pdf magazin

číst více
EDITORIAL

Vážení přátelé,
na sklonku hlavní návštěvnické sezóny Vám předkládáme již třetí číslo elektronického informačního magazínu Zoo Liberec, AVÍZOO, které Vám přináší novou dávku informací z liberecké zoo, Archy, Divizny a Kulturního centra Lidové sady. Ekonomika a udržitelnost provozu všech těchto zařízení závisí nejen na příspěvku zřizovatele, ale ve větší míře na přízni a aktivitě Vás, našich návštěvníků. Dlužno přiznat, že klíčová je návštěvnost zoologické zahrady, a to zpravidla mezi začátkem prázdnin na počátku července a zhruba polovinou srpna, kdy turistický ruch zvolňuje. Ano, co všechno budeme schopni vykonat pro ochranu přírody a uspokojení našich návštěvníků, závisí do značné míry na naší připravenosti a na vývoji vnějších okolností v prázdninových šesti až sedmi týdnech.

Letošní prázdninovou sezónu lze hodnotit ve srovnání s jinými roky jako uspokojivou. A to i přesto, že počasí nebylo ideální. Střídání delších období sucha a tropických veder se sérií chladných deštivých dní nebylo pro návštěvu venkovního areálu optimální. Zajít k vodě nebo naopak do krytého bazénu, muzea nebo galerie bývá v extrémním počasí lákavější. Přesto jste si k nám hojně cestu našli. Jak do zoo, tak i na kulturní akce na zahradě Lidových sadů nebo na venčení zvířat v útulku.

Ale pojďme k novinkám. Na následujících stránkách se můžete dočíst, jak postupují práce na připravované rekonstrukci a rozšíření zoologické zahrady, blíže vám představíme zajímavý živočišný druh, ale také se dozvíte, jak se v zoo pracuje jednotlivým profesím a co při své práci zažívají.

David Nejedlo

Čtení on-line

Chcete vědět, co se děje v liberecké zoo?

Přihlaste si k odběru čtvrtletník AVÍZOO, ve kterém se dočtete o novinkách v zoologické zahradě.

Archiv