rozhovor

číst více

Ochrana přírody

číst více

pdf magazin

číst více
EDITORIAL

Vážení přátelé,
čtvrtrok utekl jako voda a nadešel čas, kdy vám představujeme druhé číslo elektronického informačního magazínu AVÍZOO.
Jsme rádi, že si magazín nachází cestu k stále se rozšiřující rodině čtenářů a přátel Zoo Liberec. I v tomto čísle přinášíme aktuality ze života nejstarší zoologické zahrady v Česku, představujeme lidi, kteří v ní pracují, a aktivity, které pro ochranu přírody, ohrožené druhy volně žijících zvířat, ale i pro své návštěvníky připravujeme.
Papoušci nestor kea dostali novou expozici a nezklamali. Úspěšně demolují její botanickou součást a brzy našli slabé místo ubikace v místě průlezu mezi vnitřní a vnější částí expozice. Tady narušili fasádu a počali rozebírat pod ní skrytou izolaci. Potvrzuje se, že investice do pevné kovové sítě byla nezbytná a doufáme, že tuto překážku nezdolají. Přesto nám i návštěvníkům dělají radost, přijďte se na ně podívat.
V polovině června jsme také dokončili studii pro rekonstrukci pavilonu žiraf a rozšíření jejich výběhu. Začínáme pracovat na dalším stupni projektové dokumentace a doufáme, že rekonstrukci zahájíme příští rok.
O jeden stupeň dál je příprava projektu rekonstrukce Kulturního a společenského centra Lidové sady, kde by mělo vzniknout Hudební kulturně kreativní centrum. Nehledě na projektování jsou v plném proudu přípravy na „Léto na zahradě Lidových sadů“ s koncerty, pohádkami pro děti a letním kinem pro dospělé.
Mnoho dalšího se děje i v Divizně a Arše. O všem vás budeme dále postupně informovat.
Přeji vám příjemné čtení a těším se na setkání s vámi v zoologické zahradě, Liďácích, v Arše nebo Divizně.
S přáním pěkného léta

David Nejedlo

Čtení on-line

Chcete vědět, co se děje v liberecké zoo?

Přihlaste si k odběru čtvrtletník AVÍZOO, ve kterém se dočtete o novinkách v zoologické zahradě.

Archiv