header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Akce
  • Běh okolo zoo

Běh okolo zoo

Další ročník běhu kolem zoologické zahrady, s již tradičními partnery a sponzory proběhne tentokrát v sobotu 11. 5. 2019. Veškeré informace najdete na www.rypsport.cz 

Již čtvrtým rokem Zoo Liberec organizuje sportovně charitativní akci – Běh okolo zoo. Pro návštěvníky zoologické zahrady i kolemjdoucí tato akce znamená hned několik příležitostí k zajímavé aktivitě. Zdatnější běžci se mohou zúčastnit běhu na 1,5 km (dětská disciplína), 5 nebo 10 km v náročnějším terénu okolí Lidových sadů. Startuje se z areálu Dětského koutku v Lidových sadec (více informací, trasy a výše startovného na www.rypsport.cz). Pro sváteční běžce nebo úplné nesportovce pak zoo připravila krátký okruh, který lze uběhnout i ujít. Startuje se v zoo, protože část této trasy vede přímo zoologickou zahradou a je naplánováno hned několik startovních časů:  10.00, 11.00, 12.00 a ve 13.00. Nenáročný okruh je určen pro rodiny s malými dětmi, maminky s kočárky, seniory, každého, kdo chce přispět na dobrou věc. Výtěžek ze startovného bude věnován na záchranářskou kampaň Silent Forest (Ztichlý les), která je zaměřena na záchranu zpěvného ptactva v jihovýchodní Asii. Tuto kampaň liberecká zoo již druhým rokem úspěšně vede. Zapojit se může i ten, kdo nechce vůbec sportovat – na louce pod pokladnou bude připraveno několik interaktivních, vzdělávacích nebo rukodělných stanovišť a i výtěžek z těchto úkolů bude věnován na Silent Forest.

 

 

Oslavy tohoto svátku a akce na podporu indonéských pěvců se konají i v dalších vybraných zoo sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).

Liberecká zoo se touto akcí hlásí k filozofii smysluplného využívání volného času a snaží se motivovat veřejnost k aktivnímu odpočinku. 

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost