header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Akce
  • Beseda s ochránci afrických slonů

Beseda s ochránci afrických slonů

V úterý 24. 11. 2015 navštíví ZOO Liberec vášnivý dobrodruh, ochránce slonů a zakladatel neziskové organizace Save-Elephants, Arthur F. Sniegon. Po dvou letech se vrací do Čech ze střední Afriky, kde během své neobyčejné expedice pomáhal s ochranou slonů a neortodoxními způsoby bojuje s místními pytláky a pašeráky se slonovinou. O úspěchu jeho výpravy byl přesvědčen málokdo a nyní se vrací z mise, která si vysloužila mezinárodní respekt.

V národních parcích v Kongu a Čadu doprovázel strážce parků přímo při boji proti pytlákům, v Kamerunu je zapojen ve vyšetřování obchodu se slonovinou, podílí se na zatýkání překupníků a vyjednává s pytláky a dealery. V Čadu pomáhá ochranářům s monitorováním a sledováním slonů prostřednictvím GPS obojků. Dále také zorganizoval zásilku darovaných českých horských kol pro strážce čadského národního parku Zakouma.

Spolu s Atrhurem F. Sniegonem vystoupí na tiskové konferenci i profesionální kynoložka, Hana Böhme, která pro organizaci Save-Elephants vycvičila svou fenku belgického ovčáka Camu. Ta je nyní nasazena v hlavním městě Konga Brazaville, kde pomáhá celníkům vyhledávat slonovinu, zbraně, nelegálně pašovaná zvířata či maso z nich. Cama nedávno porodila osmero krásných štěnat: Yerimu (Princezna v řeči Foulfoulde), Doli (Slon v řeči Sango), Ndolo (Láska v řeči Douala), Djambu (Prales v řeči Lingala), Djanga (Zítřek v řeči Foulfoulde), Titana, Oriona a Pluta, ze kterých se Hana Böhme pokusí vycvičit další pomocníky v boji proti vybíjení afrických zvířat.

ZOO Liberec je hlavním partnerem neziskové organizace Save-Elephants a v projektu se realizuje především poskytováním tzv. „pachových konzerv“, které se staly základní pomůckou při výcviku Camy. ZOO Liberec nadále poskytla organizaci několik fotopastí, které monitorují divoké slony v Čadu.Fascinující záběry z těchto kamer zahlédnete přímo na této besedě, která se uskuteční 24. 11. 2015 v 18:00 v pavilonu ZOOEXPO v areálu ZOO Liberec. Vstup na besedu touto budovou - z Masarykovy ulice.


Ceny vstupného
Dospělí:100 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:80 Kč
Studenti senioři nad 65 let:80 Kč
Otevírací doba
Denně 9.00 - 16.00
Po-Ne, i o svátcích
Pokladnu ZOO Liberec uzavíráme 60 minut před udanou zavírací dobou!
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost