header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

CCBC

CCBC (Czech coalition for biodiversity conservation)

Zoo Liberec je zakládajícím členem a především generálním partnerem nadačního fondu CCBC, který sdružuje nevládní neziskové organizace a projekty, které již řadu let působí na poli ochrany přírody a rozvojové pomoci.            

V současné době CCBC sdružuje celkem 13 organizací či projektů, které spojuje snaha o přispění k ochraně životního prostředí v místech s vysokou biodiverzitou, (tzv. „biodiversity hot spots“). Tyto místa se nacházejí převážně v rozvojových zemích celkem na čtyřech kontinentech světa – Asii, Africe, Střední Americe a v Evropě. Neziskové organizace působící v těchto oblastech zde také kladou velký důraz na spolupráci a vzdělávací osvětu místních komunit.

CCBC je pro všechny zapojené projekty jakousi platformou, která jim umožňuje vzájemně si pomáhat a sdílet lidské, materiální či finanční zdroje tak, aby byly využity co nejefektivněji.

Zoo Liberec v rámci CCBC také dlouhodobě spolupracuje se všemi projekty sdruženými v této koalici – Faunus, Lestari, Kedjom-Keku, Talarak, Kola pro Afriku, MyEllen, United Vision, Mořské želvy a Veterináři bez hranic.

V roce 2014 i 2015 CCBC a Zoo Liberec bylo partnery mezinárodní konference TBCC, Tropical biodiversity conservation conference, jež proběhly na půdě České zemědělské univerzity v Praze a v hlavním městě Sumatry, Medanu a v Mexiku.

Zapojené projekty:

The Kukang Rescue Program     Kola pro Afriku                            Lestari                  

Chráníme mořské želvy             myELEN.com                               Pesisir Balikpapan

United Vision                                Save-Elephants                           Talarak

Veterináři bez hranic                  Maendeleo                                   Faunus

Green-books.org

 

Na jaře 2018 CCBC otevřela novou pobočku charitativního obchodu Moment, jež provozuje nezisková organizace Moment Charity Shops, o.p.s. Výtěžek z prodeje z pražské pobočky je věnován právě koalici CCBC. Nákupem v pražském Momentu tak společně chráníme přírodu po celém světě!

Moment Charity Shops zahrnuje síť charitativních obchodů, které svým fungováním podporují neziskové organizace sociálního a enviromentálního směru. Do koloběhu zpracování textilu, se kterým primárně pracujeme, se snažíme zapojit lidi těžko uplatnitelné na trhu práce a rozvíjet smysl pro ekologičtější vnímání chodu věcí.
Zásobování obchodů je založeno na darech, které prodáváme a jejich výtěžkem financujeme neziskové organizace. Zapojit se můžete i Vy! Jak? Buď darováním nepotřebných věcí, které donesete přímo k nám do obchůdku, do Zoo Liberec či realizací sbírky u Vás v zaměstnání.
 

 

 Více informací o koalici a spolcích a projektech sdržených v ní naleznete zde

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost