header.less
Patříme k sobě:
 • cz
 • en
 • pl
 • de

Den ošetřovatelem v zoo

Program „Ošetřovatelem v zoo“
momentálně z důvodu zhoršení situace COVID-19
není v prodeji a čerpání zážitku je od  11. 9. do konce roku 2020 pozastaveno.

Zakoupené poukazy se automaticky prodlouží o dobu nuceného pozdržení.

Prosíme zájemce o zážitkový program, kteří mají dojednaný termín do konce roku 2020 a nebyli zatím kontaktováni zoologickou zahradou, aby zavolali na tel.: číslo 487 377 149 

Děkujeme za pochopení.

Zážitkový vzdělávací program (dále ZVP) Ošetřovatelem v zoo nabízí Zoo Liberec od začátku hlavní sezóny 2010. V rámci speciálního programu tak může každý zájemce starší 18 let na vlastní kůži poznat, jak vypadá jeden pracovní den ošetřovatele.

 

Chceme nabídnout ojedinělý pohled do zákulisí zoologické zahrady.

Co musíte udělat, abyste mohli i Vy program absolvovat?

1. Zvažte své síly a kondici.

Většinou se ošetřovatelé dost nachodí, některé výběhy jsou ve svažitém terénu a daný úsek může zahrnovat výběhy a pavilóny, které jsou od sebe více vzdáleny. Náš program ale může absolvovat opravdu kdokoliv, pokud víme předem případná omezení člověka v rámci Zážitkového programu.  Zážitkový den umíme přizpůsobit tak, aby byl návštěvník spokojený. Můžeme zapojit do programu více slovního komentování (průvodce) a ubereme případnou fyzickou práci.

2. Vyberte si úsek, kde chcete zážitek uskutečnit:

 • úsek slonů (8 000 Kč) (slon indický, tapír jihoamerický)
 • úsek šelem (8 000 Kč) (tygr indický, lev berberský, rys karpatský, levhart sněžný a čínský, panda červená, lachtan hřivnatý, surikaty)
 • úsek kopytníků (5 000 Kč) (žirafy, zebra Chapmanova a bezhřívá, takin čínský, antilopa koňská, nyala nížinná, velbloud dvouhrbý, osel somálský, buvolec běločelý, pony shetlandský, vikuňa, kozorožec dagestánský, koza šrouborohá, muntžak malý a chocholatý)
 • úsek opů (5 000 Kč) (šimpanz, makak lví, gibon bělolící, lemur černý, tamarín pinčí, pavián pláštíkový, kosman zakrslý)
 • úsek pavilón tropů (4 000 Kč) (cizokrajní ptáci, ara hyacintový, zoborožci, nestor kea, tučňák Humboldtův, plameňáci, pelikáni, plazi)
 • úsek dravých ptáků (4 000 Kč) (orel východní, orlosup bradatý, orel křiklavý, puštík bradatý, výr velký západosibiřský, orel skalní, orel bělohlavý atd.)

Poukaz je možné zakoupit na našem e-shopu nebo proklikem na obrázek níže. 

 

3. Stanovte si datum (pouze všední dny) a kontaktujte odd. marketingu Zoo Liberec (marketing@zooliberec.cz nebo tel. 487 377 149). Zde Vám datum potvrdíme, nebo společně nejdeme jiné. Je lepší objednávat si termín s 1 - 2 měsíčním předstihem (na letní měsíce doporučujeme i s víceměsíčním předstihem).

4. Přijďte ve smluvený den v 7.00 hodin do budovy ředitelství Zoo Liberec (adresa Lidové sady 425/1, budova Lidových sadů). Zde nejprve podepíšete smlouvu o ZVP (nutný občanský průkaz), předložíte dárkový poukaz (doklad o zaplacení) a projdete důkladným školením bezpečnosti práce. Pak už vyrazíte přímo do areálu zoo na vybraný úsek.

 

5. ZVP se v Zoo Liberec koná vždy v době od 7.00 do 15.00 hodin (doba obsahuje nezbytnou administrativu, polední pauzu s obědem). Po celou dobu výkonu ZVP je klient pod dozorem proškoleného chovatele a plní jeho pokyny.

6. V  15.00 vás vyzvedne pracovník marketingového oddělení a  Váš zážitkový program je u konce. Účastník může zůstat i po ukončení programu v areálu zoologické zahrady.

Co garantuje Zoo Liberec?

 • pojištění odpovědnosti za případnou škodu jím způsobenou,
 • odborné proškolení BOZP,
 • možnost zakoupení obědového menu za zvýhodněnou zaměstnaneckou cenu v restauraci Formankawww.formankaliberec.cz,
 • absolventský list,
 • doprovod zdarma (max. 3 osoby - pouze jako běžní návštěvníci zoo - nebudou mít přístup do zázemí zoologické zahrady).

Co si zajišťuje sám klient?

 • kvalitní, nejlépe pracovní obuv (tzv. pohorky, treková či jiná kožená obuv) - k šelmám a opům nutné holínky!
 • odpovídající ošacení charakteru činnosti a aktuálnímu počasí
 • klient musí rovněž zvážit, zda jeho zdravotní stav a fyzické dispozice dovolují absolvovat náročný program založený převážně na manuální práci. Pokud si klient zvolí úsek opů, musí být vzhledem ke snadnému přenosu lidských chorob na lidoopy bezpodmínečně zcela zdráv (akutní onemocnění typu nachlazení, chřipky, průjmy apod.), jinak nebude na úsek vpuštěn!

Poukaz na tento zážitkový program (například jako dárek) s 12měsíční platností si můžete objednat v našem elektronickém obchodě ZDE

 

  

Reference účastníků programu:

 

Marta z Litvínova 22. 5. 2017
Dne 22.5.2017 jsem si v Zoologické zahradě v Liberci mohla vyzkoušet na vlastní kůži, jak těžká a zodpovědná je práce ošetřovatele v  ZOO. Tuto zkušenost jsem absolvovala na základě darování poukazu od mé rodiny k Vánocům a vybrala jsem si úsek slonů. Brzo ráno v 7 hodin mě přijali na marketingovém oddělení, kde jsem absolvovala bezpečnostní školení, dostala jsem i tričko s logem, což mě potěšilo. Následně jsem byla odvedena přímo do pavilonu slonů, kde se mě ujal velice příjemný pan Václav.  Během celého dne jsem byla v bezprostřední blízkosti obou slonic, mohla jsem je hladit, kartáčovat, asistovat při koupání, připravovat  jim dobroty a s radostí uklízet jejich velké nadílky. Velice mě překvapila každodenní péče o nohy slonů (pedikúra), které jsem s údivem přihlížela. Při volných chvílích, kdy jsme si povídali a stáli uprostřed výběhu, byla zřejmá náklonost obou slonů k ošetřovatelům, ale i ke mně, něžným pošťuchováním choboty. Také jsme se starali o tapíry „kluky tapýrský“, neskutečně přítulná zvířata, zvlášť při kartáčování. Připravovali jsme jim také mňamky. Po obědě nás pan Václav , mě i manžela, který celý den plnil roli fotografa, provedl zoologickou zahradou s odborným výkladem. Pan Václav je opravdu ošetřovatel na správném místě, bylo vidět, že těmto zvířatům rozumí. Chtěla bych mu  velice poděkovat za nezapomenutelný den plný zážitků a emocí,   Velice mě také dojalo, že mě obě slonice přijaly a nepociťovala jsem tak žádný strach z tak mohutného zvířete.

 

JASMÍNA-PRAHA 10 23. 5. a 6. 6.
V hlavní budově si mě převzala slečna z marketingu,milá a příjemná,takže už od samého počátku navodila skvělou atmosféru.Dostala jsem tričko a hurá do práce.23.května jsem byla v tropech kde se mě ujala ošetřovatelka VERONIKA KORÁBOVÁ a kolegyně Anežka Stecová.Jako první jsem šla uklízet(samozřejmě pod bedlivým profesionálním,ale kamarádským dohledem) Veroniky,která vše skvěle vysvětlila,koje -klece s ptákama,papouškama.Vyndat misky a zamést hovínka atd.Pak příprava pro všechny do misek,ovoce a živé červy,mražaná sarančata a roznést zpět.Na co jsem čekala od rána bylo krmení a pohlazení   tučńáků,je to pocit který se nedá popsat.Kontrola  ptáků na rybníku a další krmení ptáků v horní části ZOO.Pak následoval oběd v duchu naprosté pohody.Kdykoliv se naskytla chvilka tak si se mnou Veronika povídala o zvířatech a o její práci.Netušila jsem,že pro mají po jídle překvapení.Najednou jsme se sebraly a šly.Došly jsme ke slonicím.Dali mě misku z kuličkama a já měla krmit,měla jsem před nimi respekt,ale po očichání a dotycích chobotem jsem je v klidu nakrmila.Dotyk s chobotem a jemné strkání do ruky s miskou,hlazení slonice byl fantastický zážitek.To co mě ještě čekalo,bylo krásné zakončení.Lachtani o kterých jsem si myslela,že je ani nezvládnu.Měla jsem z nich největší respekt,ale jejich cvičitel a ošetřovatel v jedné osobě PETR mě během pár minut ukázal,že nemám mít z čeho strach.Petr mě dostal nejen svou profesialitou,ale hlavně tím,jak dokáže procítěně povídat o jeho třech lachtanech,(má neuvěřitelné znalosti)je mezi nima jako doma.Nejdříve mě řekl jak se mám chovat,stát-nedělat prudké pohyby a pak otevřel dveře  a byla jsem přímo u nich.Dostala jsem kyblíček se sleděma a po krmení jsem samce pohladila a od samice dostala pusu a jejich potomek malinká samička přede mnou válela sudy a podávala ploutvičku.To bylo nádherné zakončení prvního dne,samozřejmě slečna z marketingu mě dala certifikát ošetřovale,dárečky  a hurá domů.
Dne 6.6.jsem přijela na 2.zážitek k šelmám.To už jsem věděla co mě čeká.Nečekala jsem,ale ošetřovatelku KATKU,která mě dokázala a ukázala,že nikdo jiný tam ani nemůže.Nevěřícně jsem jen na začátku koukala na její vědomosti a vše co mě ukazovala ohledně velkých šelem včetně bílých tygrů.Dozvěděla jsem se informace které bych se od nikoho jiného nedozvěděla.Začala jsem házením kusů masa do klecí a úklidem klecí zvenku a zevnitř,což znamená zametání vnitřku,úklid hovínek a umytí skel do výšky 2m po celé délce výběhu všech šelem zevnitř i zvenku.Pak byla odměna,bílý obrovský tygr stál vedle mě na vzdálenost 20cm,dělila nás železná vrata.Tato práce zabrala celé dopoledne,pak hodinka na oběd a po obědě PETR.Nejen lachtani,ale už jen malá samička která přede mnou pod vedením Petra, válela sudy,zvonila na zvoneček,klouzala po klouzačce,každý kousek za rybičku. Sice jsem se nemohla dotýkat,ale seděla jsem těsně u ní, zážitek jak má být i s úklidem vnitřního bazénku.Pak úklid u želv,komické-legrační surikaty, pohlazení velké želvy. Po oba dva dny ke všemu tomu procházka několikrát celou zahradou a komentovaný výklad o všem co se týká ZOO od všech tří ošetřovatelů VERONIKY-KATKY A PETRA!!!
Chtěla bych na závěr dodat, že být ošetřovatelem není jen muchlování se zvířátkama,ale tvrdá práce,zodpovědnost a obrovská trpělivost a zapálení pro svou práci. Všichni tři  dokázali, že jsou na svém místě a mají obrovské znalosti a měli bychom k nim chovat úctu za to jak se starají a odchovávají zvířata,mnohdy i ohrožené druhy.
DĚKUJI VŠEM ZA FANTASTICKÝ ZÁŽITEK A VŠEM PŘEJI HODNĚ PRACOVNÍCH ÚSPĚCHŮ.

 

Ve čtvrtek 16/3/2017 jsem strávil krásný, pro mne zcela nevšední  den v ZOO Liberec. Jednalo se o vánoční dar od mého syna, kterým se trefil do černého. Od časného rána jsem se pod vedením pana ošetřovatele Tomáše Kříže a jeho dvou kolegů věnoval péči o indické slonice Rání a Balu. Měl jsem před nimi velký respekt, řídil jsem se proto přesně radami a pokyny opravdu zkušených  profesionálů. Ale po důkladném očichání včetně jemných dotyků chobotem mne obě slonice přijaly zcela bez problémů. Po úklidu jejich nadílky z předcházející noci, jsem pro každou z nich namíchal hustou kaši (její složení samozřejmě řídil pan Kříž), a pak už jsme je nakrmili koulemi z ní, které jsme jim vkládali přímo do tlamy - opravdu velký zážitek, stejně jako ty další. Postupně jsme je důkladně vykartáčovali a ošetřili nohy, pak jsme je omývali prudkým proudem vody z hadice načež se vykoupaly. Zjevně to pro ně byl velký požitek, opakovaně se ve vodě převracely na bok a potápěly tak, že vyčníval jen konec chobotu. Byl jsem přítomen i jejich cvičení s ošetřovateli uvnitř pavilonu a pak i venku, což bylo, na vcelku velké písečné ploše, na slunci, zvláště pěkné. Krmili jsme je senem a větvemi, také menším množstvím ovoce a zeleniny - daly by si sice rády více, ale je nutno zabránit tloustnutí ( taky bych potřeboval takového ošetřovatele...). Překvapením pro mne byly velmi zvláštní zvuky, které vydávají jako výraz radosti.

O přestávkách v práci jsme si s ošetřovateli povídali o slonech i o jiných zvířatech, dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí včetně osobních zážitků z jejich práce. Nemile mne překvapilo, že slonů v zoologických zahradách celosvětově zvolna ubývá.

Snad každý dobře ví, že je slon výjimečně inteligentní, moudré zvíře. Ale teprve když jsem se s nimi setkal doslova tváří v tvář tak jsem plně pochopil, na vlastní kůži zažil zvláštní, jakousi vnitřní  sílu, která z těchto impozantních zvířat vychází. Považuji za velké štěstí, že takovíto nádherní tvorové ještě na světě žijí, že zatím nevyhynuli tak jako bohužel celá řada jiných zvířat.

Žádnou radost jsem však neměl z velmi špatného celkového stavu jejich domova, určitě by si zasloužily něco lepšího. Jak jsem se dočetl na těchto stránkách snaží se vedení ZOO tento pavilon zrekonstruovat. Je to ale otázka peněz, na pouhý začátek rekonstrukce je potřeba nejméně 6 milionů... Snad se je podaří získat, ta zvířata, ale i lidé, kteří o ně pečují, by si to zasloužili. Myslím  ale, že  pouhá rekonstrukce nestačí, že by bylo samozřejmě optimální celý pavilon postavit nově. Doporučuji pracovníkům ZOO oslovit mimo jiné pana Kellnera, který prožil v Liberci celé mládí včetně středoškolského studia . Jistě by měly pomoci i peníze z EU - např. plzeňská ZOO se díky nim úžasně pozvedla.

Ale zážitky se slony nebyly jediné - poznal jsem opravdu zblízka i oba tapíry jihoamerické - kartáčoval jsem je a pak i nakrmil. Jsou to velmi zajímavá a současně i milá, hodná zvířata.

Pan Kříž pak provedl mne i manželku po některých dalších pavilonech ZOO, velice mile se nám věnoval a sdělil nám celou řadu zajímavostí.

Moc děkuji všem zúčastněným, včetně velmi příjemných pracovnic marketingu ZOO, které mne ráno přijímaly a pak se se mnou rozloučily a předaly mi několik milých dárků. Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek, všem zájemcům ho doporučuji. ZOO potřebuje finanční prostředky - a jistě i to málo peněz, které získá touto cestou, má smysl.

 

 

Martin Z., Praha

Dne 20.5.2016 jsem navštívil, tak jako mnohokrát předtím, ZOO Liberec, ovšem tentokrát ve zcela jiné roli. Ne v roli obyčejného návštěvníka, procházejícího se po cestičkách, postávajícího u jednotlivých pavilonů a výběhů, obdivujíc zde chovaná zvířata, ale v roli ošetřovatele zvířat, a to rovnou těch největších, která jsou zde k vidění-slonů. Díky darovanému zážitku-den ošetřovatelem v zoo, který jsem dostal k narozenínám od své rodiny, a které tímto velmi děkuji, se mi splnil celoživotní sen. Celý jeden den jsem mohl krmit, hladit, koupat a z bezprostřední blízkosti obdivovat,  nejen úžasné sloní dámy - Rání a Balu, ale o nic méně úžasného tapířího kluka Felippeho, po našem Fildu.  Vše toto by však nebylo možné bez profesionální a zeména lidské nápomoci dvou mých nových kamarádů, ošetřovatelů slonů - Pavla, kterému jsem byl svěřen, a který se o mou osobu celý den příkladně staral, a Vaška,  který se k nám připojil o něco později.  Oba kluci se  ukázali nejen, jako skvělí profesionálové ve svém oboru, milující zvířata, ale navíc i jako pohodoví a kamarádští lidé, kterým nebylo zatěžko zodpovědět každou moji otázku. Kluci díky moc za skvělé zážitky. Věřím, že to nebylo naposledy.
Závěrem bych chtěl poděkovat i všem ostatním zaměstnancům zoo, se kterými jsem se tento den setkal, a kteří mi pomohli splnit můj sen.
Přeji vám hodně úspěchů a pevných nervů při vaší nelehké práci. Zdeněk Č., Česká Lípa

 

Byla jsem u vás v Zoo v pátek 20. 5. 2016 uplatnit poukaz Den ošetřovatelem v ZOO, který jsem dostala k narozeninám. 
Chtěla bych touto cestou poděkovat všem zaměstnancům Zoo, kteří se mi věnovali, byli naprosto senzační a velmi milí Děkuji pak konkrétně Kamče, která  mě měla na starosti na úseku žiraf a i když vím, že je někdy těžké věnovat se svoji práci a ještě k tomu dávat pozor na "zážitkáře",byla naprosto skvělá :-).
Tento den byl pro mě opravdu úžasný, moc jsem si ho užila, dozvěděla se spoustu zajímavých věcí a budu na něj dlouho vzpomínat. Nejvíc mě okouzlily žirafy,opravdu nádherná zvířata a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro tento úsek. Ovšem vzpomínat budu na všechny, jelikož jsem měla tu čest, že mě Kamča provedla i do jiných úseků. Setkání se zvířaty z opačné strany Zoo je nepopsatelný zážitek. Navíc personál je opravdu vstřícný, milý a své práci rozumí.
S takovým báječným kolektivem jsem se na jednom místě ještě nesetkala, včetně zaměstnancům Formanka-také moc milí lidé.
Ještě jednou děkuji za vše, včetně dárečků na rozloučenou a přeji celé Zoo mnoho štěstí v pracovním i soukromém životě, zvířátkům pevné zdraví a určitě se těším na další návštěvu. Nina Č.

Velice ráda a pravidelně navštěvuji libereckou zoologickou zahradu. Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy ocitnu také "na druhé straně" přímo v kontaktu se zvířaty. Měla jsem možnost strávit několik hodin v úseku slonů a žiraf. Na tento nevšední a nádherný životní zážitek nikdy nezapomenu. Veliký dík patří ošetřovatelům, kteří se mi maximálně věnovali. O zvířata pečují s ohromným nasazením, láskou, respektem a snahou vytvořit jim ty nejlepší podmínky pro spokojený a šťastný život. Se zatajeným dechem jsem sledovala a pomáhala ošetřovat slony, krmila žirafy a z těsné blízkosti pozorovala další zvířata. Tento zážitek se pořádně slovy popsat nedá. Musí se zažít na vlastní kůži. Bez váhání ho doporučují každému, kdo by chtěl něco podobného absolvovat nebo snad má pocit, že být ošetřovatelem znamená hodit zvířatům jednou či dvakrát denně balík slámy. Děkuji i dalším zaměstnancům za výbornou organizaci a dokumentaci mého jedinečného dne stráveného po boku lidí, jejichž práce je naplňuje a evidentně dělá šťastnými. Škoda, že takových není mezi námi více! Věřím, že se někdy do úseku vrátím :-)! Lucie P. (září 2015)

Dne 7.6.2010 jsem absolvovala program Ošetřovatelem v ZOO. Den patřil mezi skvělé zážitky, výborná organizace mi umožnila nahlédnout do pracovního dne ošetřovatele celého pavilonu šelem. Děkuji tímto všem, kteří se celý den věnovali mně a hlavně svým svěřencům, v přímém přenosu jsem tak mohla obdivovat (a závidět) zápal a lásku ke své práci, jejíž výsledkem jsou opečovávaná zvířata a vzkvétající ZOO Liberec. Děkuji za výborný nápad, mně splnil sen dostat se tak blízko ke zvířatům a zároveň přispět alespoň takto na péči o ně. Radka P.

Dne 26.8.2010 ráno, mne přivezl můj přítel do Liberecké ZOO, kde mne v hluboké nevědomosti a zvědavosti, odevzdal do rukou příjemných, mladých lidí na ředitelství této zahrady. Lapala jsem po dechu, co se bude dít? Navíc hned po vstupu do kanceláře se dotázal pan proti dveřím:...tak to je ta oběť? Cítila jsem, jak mi tepe srdce, ale ve chvilce napětí vystřídala velká radost a slzičky štěstí......."Budete na úseku slonů a žiraf", povídá pan Langr! Po té vše na sebe navazovalo jak na drátkách, nikde jsem nejen nečekala, či se by setkala s pohrdáním, ale za chvilku se po profesionálním přístupu všech, co se o mne postarali, ocitla opravdu v bezprostřední blízkosti těchto překrásných a fascinujících zvířat. Bylo mi umožněno prožít jeden z nejhezčích dní v mém životě! Bylo to úžasné, dech se tající a uvolňující zároveň, poučné, usměvné, naplňující a tak..........myslím že přirozeně krásné, je to pravé slovo! Lidé, ktěří nepůsobili jako zaměstnanci, ale jako příjemná rodina, se postarali o mne a o přítele naprosto skvěle a patří jim za to obrovský dík a poklona!!! Děkujeme moc a snad někdy naviděnou. Kateřina a Jan z Chebu

Dobrý den, tento týden v úterý (29. 3. 2011 - pozn. zoo) jsem ve Vaši zoologické zahradě absolvovala zážitkový program. Vybrala jsem si slony a žirafy a touto cestou bych Vám chtěl opravdu moc poděkovat, za zprostředkování takového zážitku. Prožila jsem u Vás nezapomenutelné chvíle a především si splnila sen. Ráda bych Vás také požádala o vyřízení těch nejvřelejších pozdravů a velkého díku všem milým lidem ze slonince, kteří se mi věnovali, odpovídali na mé neustálé otázky (někdy i hloupé :-) ) a zpříjemnili mi tak pobyt v zoo. Samozřejmě můj dík patří také Rání a Gaurí, které jsou opravdu neuvěřitelně krásná a úžasná stvoření.

Chtěla bych poděkovat také za spoustu dárečků, které jsem od Vás dostala. Velmi mile mě překvapily fotografie, ale hlavně videa, která mi pan fotograf udělal (děkuji i jemu :-) ). Moje nadšení ze zážitkového programu přesvědčilo kolegyni a sama tento dárek pořídí dceři. Ještě jednou mockrát děkuji a ráda se do Vaší zoologické zahrady budu vracet i jako návštěvník. Přeji Vám všem do Liberce krásný den, mnoho úspěchů, narozených zvířátek a všeho, co taková zoologická zahrada potřebuje. S pozdravem M. Kristýna

Dne 23. 5. 2011 jsem prožila nejúžasnější den ve svém životě. Na jeden den jsem se stala ošetřovatelkou slonů a žiraf. Měla jsem vždy sen dotknout se žirafy nebo slona a to se mi tady splnilo hned několikrát. Možnost koupat úžasně trpělivou Rání /slon/, která mě i svezla a dokonce pohoupala na chobotu, bylo nad mé očekávání. No a když si mě jemně a něžně očichala žirafa a nechala se pohladit, to už byl zážitek, který mi vehnal slzy do očí. Velký dík také zaslouží Aleš Doležal, který se o mě po celý den staral a trpělivě odpovídal na dotazy mé i mého manžela, který vše dokumentoval. Díky němu jsem překonala první nervozitu a mohla si v klidu užít tento den. Ještě jednou dík všem a musím říct, že už mám slíbeno, že když ne příští rok, tak ten další si to určitě zopakuji. Je to zážitek, který všem mohu jen doporučit. Teď, když je mi ouvej, tak se podívám na plochu počítače, kde mám fotku, jak hladím žirafu a hned mám lepší den;-)))

Děkuji a určitě se ještě někdy uvidíme Monika T., Jihlava

Bylo to naprosto úžasné a nemělo to chybu. Všichni, kdo se o mě starali byli moc milí a ochotní a ani chvíli jsem neměla pocit, že jsem něco navíc nebo dokonce na obtíž. Zvířata mám moc ráda a splnilo, ba dokonce to předčilo mé očekávání. Byl to krásně prožitý den a vzpomínka na celý život. Vydrbat slona a pak se na něm svézt je vážně něco úžasného. Za všechno Vám i ZOO dík.
Libuše O.

Dobrý den, vše naprosto skvělé, bez sebemenších připomínek.
Děkuji za zprostředkování skvělého zážitku.
S pozdravem Veronika T.

Ráda bych poděkovala za krásně strávený pátek (6. 4. 2012), ochotu pracovníků, se kterými jsem se setkala a hlavně za nezapomenutelný zážitek při setkání hlavně se slonicí a žirafami. Již nejeden známý mi to závidí :-))
Děkuji také panu ošetřovateli, který se mi věnoval a díky za informace, které jsem získala. Ovšem také na spoustu dotazů jsem se zapomněla zeptat...Zuzana S., Praha

Velice ráda a pravidelně navštěvuji libereckou zoologickou zahradu. Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy ocitnu také "na druhé straně" přímo v kontaktu se zvířaty. Měla jsem možnost strávit několik hodin v úseku slonů a žiraf. Na tento nevšední a nádherný životní zážitek nikdy nezapomenu. Veliký dík patří ošetřovatelům, kteří se mi maximálně věnovali. O zvířata pečují s ohromným nasazením, láskou, respektem a snahou vytvořit jim ty nejlepší podmínky pro spokojený a šťastný život. Se zatajeným dechem jsem sledovala a pomáhala ošetřovat slony, krmila žirafy a z těsné blízkosti pozorovala další zvířata. Tento zážitek se pořádně slovy popsat nedá. Musí se zažít na vlastní kůži. Bez váhání ho doporučují každému, kdo by chtěl něco podobného absolvovat nebo snad má pocit, že být ošetřovatelem znamená hodit zvířatům jednou či dvakrát denně balík slámy. Děkuji i dalším zaměstnancům za výbornou organizaci a dokumentaci mého jedinečného dne stráveného po boku lidí, jejichž práce je naplňuje a evidentně dělá šťastnými. Škoda, že takových není mezi námi více! Věřím, že se někdy do úseku vrátím :-)! Lucie P. (září 2015)

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
od 9.00 do 16.00
otevřeno každý den včetně svátků a víkendů
pokladna se uzavírá 60 minut před uzavřením areálu
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost