header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Dětský koutek v Lidových sadech opět otevřen a zahajuje 64. sezónu

Dětský koutek v Lidových sadech opět otevřen a zahajuje 64. sezónu

Zoo Liberec a Kulturní a společenské středisko Lidové sady dnes zahajují již 64. sezónu Dětského koutku

 Dnes, v pondělí 15. 4. 2019, bude v odpoledních hodinách pro veřejnost opět otevřen Dětský koutek v Lidových sadech. Po dlouhé zimní sezóně se návštěvníci mohou opět těšit na oblíbený elektrický vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, vodní brouzdaliště, houpačky, klouzačky a spoustu dalších dětských atrakcí. Novinkou letošní sezóny je zavedení nulového vstupného pro děti do 3 let.

 Dětský koutek v Lidových sadech má v Liberci již dlouholetou tradici a každým rokem ho navštěvují desítky tisíc dětí i dospělých. Od roku 1955, kdy původní dětské hřiště s rybníčkem spadlo pod správu Kulturního a společenského střediska Lidové sady (kdysi PKO), prošel významnými změnami a modernizací. V minulých letech byl například kompletně zrenovován historický vláček z roku 1971, tzv. „Mašinka“, která za dobu své existence svezla téměř milion dětí. Rekonstrukcí prošly také původní bazénky, prolézačky a přibylo i malé dopravní hřiště pro nejmenší. „Jsme rádi, že i po tolika letech je Dětský koutek stále oblíbeným výletním cílem mnoha rodin. Jen v minulém roce jeho branami prošlo celkem 21 463 návštěvníků. Každým rokem pracujeme na jeho zvelebování, a tak pevně doufám, že se stane vyhledávanou atrakcí i pro další generace“, dodává Vladimíra Štrynclová, vedoucí Kulturního a společenského střediska Lidové sady.

 V Dětském koutku pořádá Zoo Liberec i pravidelné akce pro veřejnost. První v letošním roce je již tradiční PředČARODĚJNICKÝ rej, který proběhne v pátek 26. 4. 2019. Akce bude opět zahájena lampionovým průvodem, který povede od liberecké radnice. Účastníci se dále mohou těšit na divadelní pohádku, pálení čarodějnice, tematické dílničky či taneční rej s Míšou Jadrnou. 

 V případě hezkého počasí je Dětský koutek otevřen každý den od 09.00 do 18.00 (duben, květen, září říjen), do 19.00 (červen, červenec, srpen).

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost