header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Elitní závodníci Jizerské 50 a Nadace ČEZ podpořili libereckou zoo částkou přesahující sto padesát tisíc korun.

Elitní závodníci Jizerské 50 a Nadace ČEZ podpořili libereckou zoo částkou přesahující sto padesát

Elitní závodníci Jizerské 50 a Nadace ČEZ podpořili libereckou zoo částkou přesahující sto padesát tisíc korun.

Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. Vše proto bylo jen na profesionálních běžkařích, kteří tentokráte během hlavního 50kilometrového závodu pomáhali pohybem Zoologické zahradě v Liberci. Pomocí čipů umístěných na noze se jim ve finále podařilo nastřádat 153 171 korunu,“ upřesňuje mluvčí skupiny ČEZ pro severozápadní a střední Čechy Ota Schnepp.  

Zoo Liberec tyto finance využije především na nákup speciální líhně a dalších pomůcek pro odchov ohrožených dravců orlosupů bradatých a na podporu repatriačního projektu „Návrat orlosupa bradatého zpět do volné přírody“, do kterého je zahrada dlouhodobě úspěšně zapojena.

Další část peněž „vyběhaných“ v závodě profesionálními běžkaři také poputuje na podporu terénního projektu „Jeřábí život“, který se zabývá monitoringem a ochranou populace jeřába popelavého v ČR, především na Liberecku, Českolipsku, ale i v Jizerských horách, místě závodu ČEZ Jizerská 50. Liberecká zoo ochranářský projekt podpoří zakoupením dvou vysílaček, které budou umístěny na odchovaná mláďata volně žijících jeřábů a pomůžou tím lépe pochopit jejich etologii a optimalizovat jejich ochranu.

 

S pozdravem a přáním klidných zimních dní,

MgA. Barbara Tesařová

Zoologická zahrada Liberec, p.o.
tisková mluvčí + zahraniční projekty
mobil: +420 778 717 788

 

 

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost