header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Green-books.org

Green-books.org

Green-books.org je česká nezisková organizace, která si klade za cíl propagaci ekologické gramotnosti (vzdělání o udržitelném životním stylu) určené dětem v Indonésii.

Napříč celým sousostrovím zakládá eko-knihovny a centra a poskytuje dětské publikace v indonéštině o zvířatech, rostlinách a ekosystémech. Snaží se o vzbuzení zájmu o přírodu, s tím že si děti přírodu zamilují a budou ji ochraňovat. Navíc vyvíjí a realizuje ekologicky zaměřené hry a aktivity, které inspirují děti vést udržitelný způsob života. Účastníci programů se stávájí ekologicky gramotnými, což je pro lidstvo důležitá znalost, nezbytná k zachování trvalé prosperity na naší planetě.

Počátky aktivit organizace Green-books.org spadají do roku 2013, kdy zakladatel Petr Hindrich surfoval na vzdáleném indonéském ostrově Sumba. Během svého pobytu v místní komunitě Petr objevil děti, které vyrůstaly bez přístupu k knihám nebo informací o přírodě. Právě nedostatek environmentální výchovy hraje nejen v Indonésii hlavní roli v příčině znečištění, odpadu a jiných ekologických problémů běžících nekontrolovatelně napříč všemi indonéskými ostrovy. Z tohoto důvodu Petr Hindrich pořídil první ekologicky zaměřené knihy a rozdal je místním dětěm. Motivován pozitivní reakcí dětí a komunity na Sumbě se Petr rozhodl podporovat ekologickou výchovu v celé Indonésii. Spolu s několika podobně smýšlejícími přáteli v roce 2014 založil neziskovou organizaci Green-Books.org a od té doby členové spolku založili více než 80 ekologických center napříč celou Indonésií.

Spolupráce se Zoologickou zahradou Liberec spočívá především v realizaci výkových programů k ochranářské kampani Silent Forest, která bojuje proti vymírání ptačích druhů v oblasti jihovýchodní Asii. Green-books.org distribuuje do svých ekologických center dalekohledy nasbírané v rámci této kampaně a prostřednictvím svých vzdělávacích programů motivuje místní děti, aby dokázaly více ocenit krásu zpěvných ptáků ve volné přírody než v malých klíckách v příbytcích místních obyvatel.

 

 

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost