header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Akce
  • Kaleidoskop CCBC - Zdraví cestovatelů a dobrovolníků

Kaleidoskop CCBC - Zdraví cestovatelů a dobrovolníků

V pondělí 2. října v 19:30 proběhne v prostorách Langhans centra sedmá ze série přednášek Kaleidoskop CCBC, tentokrát jsme se zaměřili na zdraví cestovatelů a dobrovolníků.
 
Hlavním hostem bude veterinář a ředitel zoologické zahrady MVDr. David Nejedlo. Na základě osobních zkušeností promluví o rizicích i radostech při práci pro neziskové organizace působící na poli ochrany biodiverzity a rozvojové pomoci v Africe, Asii a střední Americe.  Fotografickou prezentaci, shrnující posledních deset let, bude komentovat očima terénního pracovníka na vyprahlých pláních severní Keni, lobbisty v Indonésii a na Filipínách, nejčastěji však pohledem kancelářské krysy, snažící se zajišťovat dlouhodobou podporu  a zdroje pro lidi v terénu.
 
Dále vystoupí lékař MUDr. Václav Bartoš z kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Proč? Rádi bychom připravili budoucí dobrovolníky a cestovatele na cesty za pomocí a poznáním. Probereme základy první pomoci, které potřebuje umět prostě každý: resuscitace, bezvědomí, tonutí, dušení cizím tělesem, krvácení. Běžné neúrazové život ohrožující stavy: infarkt, epilepsie, cévní mozková příhoda, cukrovka. A dotkneme se hlavně cestovní medicíny. Horečnatá onemocnění: bakteriální, parazitární (malárie), virové respirační infekce a hepatitidy (infekční žloutenky), lokální záněty, kožní afekce, průjmová onemocnění ...
 
Kaleidoskop CCBC pořádá Česká koalice pro ochranu biodiverzity (CCBC) společně se ZOO Liberec, snažíme se prostřednictvím přednášek lidem přiblížit danou zemi očima cestovatelů, ochranářů a dobrovolníků, aby věděli, že ve světě lze nejen cestovat, ale i bádat a pomáhat.

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost