header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Kapela Čechomor pokřtí libereckou lachtanku

Kapela Čechomor pokřtí libereckou lachtanku

Kapela Čechomor pokřtí libereckou lachtanku

 

V úvodu druhé adventní večerní prohlídky ZOO Liberec, která proběhne ve čtvrtek 17. 12. se odehrají trochu méně obvyklé zimní křtiny libereckého mláděte. Před svým večerním koncertem v Lidových sadech se oblíbená kapela Čechomor stane kmotrem pro samičku lachtana hřivnatého Amalii, která se narodila 14. července 2015.

 

Křtiny proběhnou hned na úvod večerní akce – u osvětleného bazénu lachtanů v dolní části zoo, přesně od 16.30! Muzikanti si společně s návštěvníky po křtu ještě užijí komentované krmení a cvičení lachtaního tria pod vedením jejich ošetřovatele Petra Honce a pak se ihned odeberou na zvukovou zkoušku před večerním vystoupením.

Adventní tématiku na „večerce“ navodí vánoční výtvarné dílničky, kdy bude možné vyrobit si a zakoupit vánoční ozdoby a dekorace ze skleněných korálů, bižuterie či z přírodních materiálů. Navštívit bude možné i všechny pavilony zoologické zahrady. Večerní prohlídka zoo skončí v 19.00. Vstupné na tuto akci je 90 Kč/ dospělá osoba, 60 Kč platí děti 3-15 let a senioři 65+.

 

Úterý 22. prosince (17. - 19.00) už dělí od Vánoc jen hodiny, a tak je třetí adventní večerní prohlídka zoo vždy nejsvátečnější. Na příchozí bude čekat čaj či svařené víno, každý návštěvník obdrží od ZOO Liberec malý dárek a bude moci zhlédnout humorné loutkové představení Karmen, které je v podání Rudolfa Hancvencla divokou one-man show na pomezí opery, operety a kramářské písně. Zcela nevánoční téma tohoto kusu bude skvělým kontrapunktem k následnému společnému vánočnímu zpívání. Nebudou samozřejmě chybět ani vánoční světýlka v zahradě, komentovaná krmení, otevřené pavilony a betlém. Letošní novinkou bude Betlémské světlo, které do ZOO Liberec dorazí z Vídně prostřednictvím českých skautů. Pokud si návštěvníci donesou vlastní svíčku či lampu, bude možné si z této večerní akce odnést Betlémské světlo do svého domova.

 

ZOO Liberec nezavírá ani během vánočních svátků a v závěru roku. V posledních letech roste u rodin s dětmi obliba trávení dopoledne Štědrého dne v příjemné atmosféře mezi zvířaty v zoo. V tento den bude otevřeno od 9.00 do 15.30 (pokladny zavírají v 14.30) a vstupné se platí pouze dobrovolné.                   I 24. 12. bude možnost odnést si ze zoologické zahrady Betlémské světlo, které bude během otevírací doby umístěné v budově hlavního vstupu do zoo (nebude tedy nutné kvůli světlu navštívit zoo).

 

Kromě adventních večerních prohlídek má zoo v nabídce také sváteční komentované prohlídky, které budou probíhat 28., 29., 30. a 31. 12. vždy od 10:00. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny a návštěvníci se při ní mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o zvířatech i ze zákulisí zoo. Za tuto službu si návštěvníci připlatí 30 Kč k běžnému vstupnému.

 

V závěrečných dnech roku i 1. ledna je otevírací doba ZOO Liberec běžná, pouze 31. 12. bude zkrácená – do 15.30 (pokladny zavírají ve 14.30).

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost