header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Kontaktní zoo pro děti opět otevřena

Kontaktní zoo pro děti opět otevřena

Liberecká zoo opět otevřela tzv. Kontaktní zoo pro děti, která byla z chovatelských důvodů více než čtvrt roku veřejnosti nepřístupná. Návštěvníci se v ní mohou blíže seznámit s domestikovanými druhy zvířat jako jsou například ovce a kozy kamerunské. Cílem Kontaktní zoo je především přiblížit dnešním městským dětem běžná hospodářská zvířata a život na venkovském statku.

Dlouhá léta si zde malí zájemci mohli také vyzkoušet, jaké je to být malým farmářem a ošetřovatelem. K dispozici jim ve výběhu byly malé hrábě, lopata i kolečko na svoz trusu na kompost. Z důvodu častého nešetrného zacházení návštěvníků s chovanými jedinci i jejich mláďaty a kvůli nerespektování pravidel provozu se ale liberecká zoo rozhodla od této vyhledávané aktivity ustoupit a celý výběh na několik měsíců uzavřít. Během této doby zde postavila nový nízký dřevěný plot, který by měl všechna zvířata před neohleduplným chováním návštěvníků ochránit. Zároveň také poslouží jako bariéra, která zabrání mnohdy zabláceným kamerunským ovcím a kozám skákat a špinit „malé ošetřovatele“. „Pevně doufáme, že tato opatření pomohou k dalšímu hladkému provozu návštěvnicky velmi vyhledávané Kontaktní zoo. Byli bychom velice neradi, kdybychom byli nuceni tento výběh zavřít dětem trvale,“ dodává ředitel David Nejedlo. 

 Součástí výběhu i nadále zůstává automat, kde si zájemci mohou za 5 Kč zakoupit granule a vlastnoručně naše domestikovaná zvířata nakrmit a pohladit.

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost