Liberečtí malíři – Procesisté představí čtyři svá velkoformátová díla tématicky umístěná v Oblastní galerii Lázně, Krajské vědecké knihovně, Malém divadle a Zoo Liberec.

Zde bude v pavilonu ZooExpo vystaven až do 30. 10. 2022 obraz  „Bez lidské stopy“,  který diváka zavede do světa složeného výhradně z přírodních objektů, zvířat a rostlin.

 Vernisáž proběhne 14. 7. 2022 v pavilonu ZooExpo. Malíři vás provedou obrazem v komentované prohlídce, která se uskuteční v časech 12:00, 15:00 a 17:00.

Tyto obrazy jsou světově jedinečné díky způsobu vzniku, kdy trojice výtvarníků improvizovaně maluje na společné plátno podle přání diváků živého vysílání. Ti ovlivňují ve spolupráci s malíři nejen výslednou podobu díla, ale i jeho barevnost, jednotlivé prvky nebo dokonce celé téma obrazu. Tímto způsobem vznikají unikátní, mnohovrstevnatá a detailní díla, která diváka zabaví na dlouhé minuty.

Součástí výstavy je i hra pro malé i velké stopaře, ve které diváci mohou jít po stopách zvířat zatoulaných po zoo, aby odhalili umístění obrazu. Pro ty nejlepší stopaře, kteří dovedou odhalit skrytá tajemství obrazu je připravena i soutěž o zajímavé ceny. Hrací karta je k dispozici zdarma u vstupu do zoo.