Jedeme dál aneb Koncerty budou

Kulturním centrum Lidové sady se kvůli rekonstrukci zavírá, program ale nekončí.

 

Ve čtvrtek 18. ledna se symbolicky uzavře Kulturní centrum Lidové sady koncertem Bratří Ebenů. Pak nastane velké stěhování a dva roky bude probíhat náročná rekonstrukce téměř celého vnitřního prostoru budovy. Razantní modernizací tak projdou všechny sály, které budou i nově vybaveny.

Abonentní koncerty se přesunují
Pravidelní návštěvníci však o některé své akce nepřijdou. Pokračovat bude mj. 65. sezóna koncertů komorní hudby, která má v současnosti kolem stovky abonentů. Oblíbený cyklus se od nového roku přesouvá do zrekonstruovaného Paláce Liebieg, kde se usídlilo Komunitní středisko Kontakt. Do června příštího roku se zde odehraje šest koncertů. (viz program níže)

Letní scéna v Dětském koutku
Liberecká kulturní scéna nezůstane ochuzena ani o koncerty jiných žánrů, než je vážná hudba. V okamžiku, kdy to počasí dovolí, nabídne centrum alternativu k programu v Experimentálním studiu v podobě Letní scény v Dětském koutku. Tam vznikne zcela nové a stabilní pódium o rozměrech cca 6 x 4 metry a k dispozici bude také velkokapacitní stan. Organizátoři už teď dojednávají koncerty se zavedenými interprety, jako je písničkář Michal Horák, Robert Křesťan s Druhou trávou, skupina Volupsije a malé diváky potěší Míša Růžičková.
Do Dětského koutku se přesune i klasický prázdninový program ze zahrady Lidových sadů, pokračovat tedy budou pohádky pro nejmenší i letní kino.
Provoz Dětského koutku bude neomezen.

Hudební kulturně kreativní centrum Lidové sady
Cílem realizace projektu je vytvoření kulturně kreativního centra se zaměřením na hudbu v objektu Kulturně společenského centra Lidové sady. Dokončení rekonstrukce je plánováno na září 2025. Projekt je hrazen z dotací Ministerstva kultury, je spolufinancován Evropskou unií. Na spolufinancování se podílí i zřizovatel Liberecký kraj.

65. sezóna koncertů komorní hudby
Začátek vždy v 19.00 v Paláci Liebieg
14. ledna 5. abonentní koncert komorní hudby VILÉM VEVERKA A FILIP HRUBÝ – BAROQUE TOP SUMMITS
11. února 6. abonentní koncert komorní hudby PRAGUE BASSOON BAND – fagot
3. března 7. abonentní koncert komorní hudby WIHANOVO KVARTETO
Leoš Čepický – housle, Jan Schulmeister – housle, Jakub Čepický – viola, Michal Kanka – violoncello
7. dubna 8. abonentní koncert komorní hudby DUO BEAUTIFUL STRINGS
Monika Urbanová – housle, Hedvika Mousa Bacha – harfa
5. května 9. abonentní koncert komorní hudby ŠTĚPÁN RAK – kytara
9. června 10. abonentní koncert komorní hudby ADAM KLÁNSKÝ – violoncello

Další články