header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy:

Je u Vas možné si „objednat“ pohlazení mláďat? Lvíčat, tygříků? Nebo mláďat celkově?

Krmení, hlazení a přímý kontakt s mláďaty šelem i všech ohrožených druhů zvířat možný není v žádné respektované zoologické zahradě, protože tím ve většině případů dochází k týrání těchto jedinců. Aby si návštěvník mohl tygře či lvíče pochovat, je nutné ho již po porodu odstavit od matky a uměle odkrmovat na lahvi, aby si zvyklo na lidi a ztratilo své zvířecí návyky a instinkty. Z takových jedinců se tak stávají „zvířecí mrzáci“, které již nelze v budoucnu zařadit do chovu. Zvíře tak v lepším případě stráví osamělý život, protože v dospělosti se stává pro svého páníčka nebezpečné a jiní zvířecí jedinci stejného druhu ho do své smečky již nikdy nepřijmou, protože uměle odchovaná jedinec nemá žádné přirozené sociální návyky svého druhu.

Z tohoto důvodu probíhá chov ve většině licencovaných zoologických zahrad výhradně bezkontaktně a k většině chovaných zvířat nemají přístup ani sami ošetřovatelé. Výjimku u nás tvoří pouze lachtani a dvě sloní samice, u kterých je přímý kontakt a pravidelné cvičení s nimi žádoucí. Nejedná se však o žádný cirkus, s těmito jedinci cvičíme především z veterinárních důvodů.

Pokud by Vás tato problematika zajímala více, doporučuji shlédnout krátké minutové video zde: https://video.aktualne.cz/dvtv/fotky-s-tygrim-kotetem-nebo-malou-opickou-prispivate-k-vymir/r~543bddb47f6f11e8b94e0cc47ab5f122/?redirected=1533541797

Nebo velice podařený dokument s názvem Opičí láska zde:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/418235100161003-opici-laska/

Psi v zoo

Vážení návštěvníci, z bezpečnostních a hygienických důvodů nemají psi a ostatní domácí zvířáta do Zoologické zahrady Liberec vstup povolen. Naše zoo je rozlohou poměrně malá a expozice se zpravidla nacházejí v těsné blízkosti návštěvnických tras. Zvířata ve výbězích (nebo to vaše) by se tak mohla snadno splašit a následkem toho ublížit našim ošetřovatelům, ostatním návštěvníkům zoo nebo i sama sobě. Děkujeme za pochopení.

Výjimku tvoří cvičení psi sloužící jako asistenční (s průkazem) u osob nevidomých či jinak znevýhodněných.

 

Kouření v zoo

S platností od 1. 6. 2017 je kouření s výjimkou kuřáckých koutků v areálu Zoologické zahrady zakázáno. Kuřácké koutky jsou označeny na mapě ZOO Liberec i na vybraných stanovištích. Děkujeme za pochopení.

 

 

Nalezená poraněná zvířata

V případě nálezu poraněného zvířete se, prosím, obraťte na středicko ARCHA sdružené při ZOO Liberec. Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Čápová, 485 106 356

 

Stravování v zoo

ZOO Liberec nabízí návštěvníkům občerstvení v bistru Gibon, které je otevřeno každý den. V cukrárně Čapí hnízdo, která je otevřena s letní sezónou. Obě občerstvení se nacházejí v dolní části areálu zoologické zahrady. Můžete navštívit i restauraci Formanka nacházející se cca 100 m od hlavního vchodu/východu ze zoo.

Během letní sezóny v areálu zoo naleznete i další občerstvovací stánky.

 

Dárci krve

Po předložení průkazu dárce a občanského průkazu mají dárci krve vstup do Zoologické zahrady Liberec zdarma. Poslední odběr krve však nesmí být starší 1 roku. 

Jánského plaketa "ZLATÁ" - po předložení plakety nebo průkazu dárce s počtem odběrů, má dárce krve vstup do zoologické zahrady zdarma, včetně svého doprovodu ( 1 člověk ).

Sleva se vztahuje pouze pro dárce z území ČR.

 

Bezbariérovost

Celá návštěvnická trasa vč. vstupu do pavilónů je bezbariérová a tedy sjízdná pro kočárky i vozíčkáře. Je však nutno počítat s převýšením mezi horní a dolní částí zoo.

 

Kontakt se zvířaty

S vyjímkou kontaktní zoo ve spodní části areálu zoo je jakýkoliv fyzický kontakt se zvířaty a krmení zvířat přísně zakázáno.

 

Délka prohlídky

Návštěvnická trasa je dlouhá přibližně 2 km a prohlídka zoo zabere cca 3 hodiny.

 

Prodej a výkup exotických zvířat

Zoologická zahrada Liberec exotickou zvěř neprodává, nevykupuje ani její prodej nezprostředkovává.

 

Rodinné vstupné

Pro rodiny s dětmi nabízíme zvýhodněné rodinné vstupné. Vstupenka pro 2 dospělí + 2 děti za 390/300* Kč. a vstupenka pro 2 dospělí + 3 děti za 470/380* Kč.

* zimní sezóna - 1. 11. - 31. 3.  

 

Zaměstnanecké benefity

Akceptujeme tyto benefity: SODEXO (Relax, Dárkový, Fokus, Flexi), CHÉQUE DÉJEUNER (Unišek, Unišek+, Cadhoc), EDENRED (Ticket Benefits Sport&Kultura, Multi).

Rozdílová hotovost se nevrací!

 

Oslava narozenin v zoo

V případě zájmu nabízíme organizaci oslavy narozenin v ZOO Liberec na klíč. Kontaktujte oodělení marketingu: 487 377 149, marketing@zooliberec.cz.

 

 

 

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
Denně 8.00 - 19.00
Po-Ne, i o svátcích
Pokladnu Zoo Liberec uzavíráme 60 minut před udanou zavírací dobou!
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost