header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Radujeme se z bohaté nadílky mláďat na úseku kopytníků!

Nová mláďata na úseku kopytníků!

Hned na začátku prohlídkové trasy v liberecké zoo mohou návštěvníci obdivovat nové přírůstky buvolce běločelého. Během posledního dubnového týdne přišly na svět hned dvě malé samičky tohoto afrického sudokopytníka – Holly a Marry. I když se obě mají čile k světu, ošetřovatelé je z bezpečnostních důvodů raději drží stranou od zeber, se kterými obývají stejný výběh, a návštěvníci je při troše štěstí mohou spatřit zatím ve speciálních dvorečkách na okraji výběhu. Divoké a pohyb milující zebry by jim v tuto chvíli mohly vážně ublížit.

Oproti svým tmavě zbarveným rodičům mají buvolčí mláďata světle pískovou barvu a až po dvou měsících se začnou pomalu přebarvovat na světle hnědou. Bílý proužek na čele, podle kterého dostali své druhové jméno, posléze zčerná. Až v době dospívání jejich srst tmavne a černý proužek se opět přebarví na bílo, což je znakem jejich pohlavní dospělosti.

 O dalšího jedince se rozšířilo i naše stádo zeber bezhřívých. K samečkovi Kitovi, který se narodil koncem března, přibyl další samec. Narodil se 28. 4. naší zebří prvorodičce Heshie a od ošetřovatelů si vysloužil jméno Horus. Pro ZOO Liberec je to velmi radostná zpráva, protože matkou je jedenáctiletá submisivní samice, která bývala často vyloučena ze stáda, a samec o ní nikdy nejevil velký zájem. 

 Své první mládě – sedmikilového samečka Levise, porodila také Lundi, samice nyaly nížinné.

 Hned ve vedlejším výběhu antilop koňských můžou návštěvníci spatřit malého Marwella a na další antilopí přírůstky stále čekáme.

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost