header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Den pro supy

na sobotu 7. 9. 2019 připadá Mezinárodní den supů a liberecká zoo se připojí k jeho oslavám. Cílem akce je upozornit na rapidní úbytek supů ve volné přírodě a akutní potřebu jejich ochrany.

 

Jednou z nejčastějších hrozeb pro populace supů je otrava karbofuranem, který je nebezpečný i pro člověka či domácí mazlíčky. Přestože je od roku 2008 ve všech zemích EU zakázán, hynou na otravu tímto jedem, určeným na dravce a šelmy, tisíce supů a dalších zvířat. Supi se také stávají nechtěnými oběťmi otrav diclofenacem – léčivem používaným k léčbě skotu. Tito majestátní a pro přírodu důležití ptáci tak dnes patří mezi ohrožené druhy.

 

Liberecká zoo ve své kolekci chová celkem 4 druhy těchto ohrožených dravců – supa hnědého, supa mrchožravého, supa himálajského a supa kapucína. Zároveň je dlouhodobě zapojena do projektu repatricace orlosupa bradatého, v rámci kterého se jí podařilo vypustit zpět do volné přírody v oblasti evropských Alp již 13 mláďat tohoto druhu.

 

Na sobotní akci si zahrada pro návštěvníky připravila například tematický samoobslužný vědomostní kvíz rozmístěný po návštěvnické trase v areálu zoo či projekci dokumentárních filmů o supech v ZooKINĚ. Ve 14.00 také proběhne setkání a beseda s ošetřovatelem dravých ptáků u voliéry supů himálajských.  

 

Všichni jste srdečně zváni!

Ceny vstupného
Dospělí:100 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:80 Kč
Studenti senioři nad 65 let:80 Kč
Otevírací doba
Denně 9.00 - 16.00
Po-Ne, i o svátcích
Pokladna zavírá 60 minut před uzavřením zoo.
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost