header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Logo Zoo Liberec

Jak logo vzniklo?
Návrh současného loga liberecké zoo vzešel ze soutěže, do které jsme zapojili i studenty střední umělecko-průmyslové školy z Jablonce nad Nisou. Právě jeden ze studentů - Štěpán Valecký se stal i autorem vítězného návrhu. Soutěž proběhla v roce 2005, rok po nástupu nového ředitele MVDr. Davida Nejedla do funkce.
Součástí tehdejšího zadání byla i tvorba dalších dvou log pro organizace spadající pod křídla ZOO Liberec, tj. Centra pro zvířata v nouzi ARCHA (dříve Bobík) a Střediska ekol. výchovy DIVIZNA.
V roce 2009 pak proběhl „facelift“ log agenturou Prestima, byla přidána barevná pole pod symboly, vytvořeno logo skupinové a zrodil se konečně i grafický manuál k jejich používání.

Co symbol v logu znamená?
Symbol v logu ZOO Liberec má představovat spokojené zvíře, jehož druh není blíže určen. Logo je díky tomu univerzální a nadčasové, nezaměnitelné a nutí pozorovatele k zamyšlení. Byl tak naplněn záměr do loga nepromítat podobu žádného konkrétního zvířete, protože v případě, že by v zoo přestal být dotyčný druh chován, pozbývá takové logo smysl, opodstatnění a symboliku.

 

Corporate manuál ke stažení zde

Loga ke stažení zde

 

 

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost