header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Pomozme finančně

Chci sponzorovat zvíře

Rádi byste podpořili chov oblíbeného zvířete v liberecké zoo nebo věnovali mecenášství svým blízkým jako originální dárek?
Máme pro Vás připraveny tyto možnosti:  

1.  PODPOŘTE ZOO DAROVANOU ČÁSTKOU

Podívejte se na náš seznam zvířat, která můžete sponzorovat. Právnickým osobám pak na vyžádání zašleme náš manuál pro sponzory a partnery. Stačí si vybrat dle vkusu, oblíbenosti nebo finanční stránky. 

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte:

e-mail: neradova@zooliberec.cz

tel.: 774 580 819 

Můžete také využít darovacího formuláře, který vyplníte a odešlete. 

Darovací formulář naleznete zde.

Seznam zvířat, která můžete podporovat, naleznete zde. Každé zvíře může mít více sponzorů.

 

2. "KUPTE SI" SVOU LAVIČKU


Sponzorské lavičky jsou netradiční a účinnou formou zviditelnění partnerů Zoo Liberec.

Sponzor si může vybrat ze dvou typů laviček a v rámci možností si určit i umístění lavičky v areálu zoologické zahrady.

K dispozici jsou designové lavičky z akátového dřeva v provedení s opěradlem nebo bez opěradla. Typ laviček byl vybrán na základě průzkumu veřejnosti tak, aby projekt „Sponzorské lavičky“ oslovil co nejvíce potencionálních dárců a zároveň aby lavičky byly v souladu s ostatními přírodními prvky v zoo. 

Partner je prezentován na připevněné tabulce názvem nebo logem a specifikací jeho činnosti jednou krátkou větou. Text je proveden v černé barvě na bondové tabulce o rozměru 20 cm x 12 cm s povrchem ze škrábaného hliníku, která je umístěna viditelně na opěradle lavičky či pod sedákem.

K lavičce bez opěradla má sponzor možnost přikoupit si pro tabulku sloupek, který se ukotví u lavičky.

 

3. KOUPÍ KŘIŠŤÁLOVÉHO LISTU PŘISPĚJTE NA ZVÍŘATA V ZOO I ZÁCHRANÁŘSKÉ PROJEKTY 

VELKÝ STROM BIODIVERZITY

pohled na strom

 

Korunu Velkého strom biodiverzity zdobí na pět set svítících lístků z foukaného českého křišťálu. Co lístek, to originál, který získá každý sponzor, jenž podpoří naši zoologickou zahradu více než              10 000 Kč. Lístek s pískovaným jménem nebo logem sponzora v koruně stromu po dobu dvanácti měsíců svítí a prezentuje myšlenku partnerství a spolupráce v ochraně přírody. Poté je v dárkové kazetě předán sponzorovi jako výraz úcty a poděkování.

I Vy zde můžete mít svůj list a podpořit poslání naší zoo.

Stačí si zvolit, zda svým darem podpoříte

a/ ochranu zvířat jejich chovem v lidské péči, tzv. ex-situ, tj. podporu zvířat zde v zoologické zahradě (zelený lístek) nebo

b/ ochranu přírody v rámci terénních ochranářských projektů Zoo Liberec v místech přirozeného výskytu zvířat, tzv. in-situ (oranžový lístek) nebo

c/ ochranářskou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad (žlutý lístek).

 

V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte:

e-mail: neradova@zooliberec.cz

tel.: 774 580 819

Šanci získat svůj křišťálový list však mají všichni sponzoři.                                                          Protože si velmi vážíme přízně všech našich přispěvatelů, rozhodli jsme se jako poděkování každých čtvrt roku vylosovat jednoho z ostatních dárců, který lístek dostane darem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Příběh Velkého stromu biodiverzity: 

ZOO Liberec je zapojena do záchranných chovatelských programů a terénní ochrany přírody v České republice

i v zahraničí. Liberecko je vyhlášenou sklářskou oblastí, proto vznikla myšlenka propojení ochranářských aktivit zoo s uměním místních sklářských mistrů.

Příběh stromu biodiverzity započal v roce 2018.

V tomto roce byla poprvé udělena cena v podobě umělecky ztvárněného malého stromku z křišťálového skla a sady lístků ze stejného materiálu.

Ocenění bylo předáno za pomoc při zásahu proti organizovanému gangu pytláků želv a želvích vajec na souostroví Pulau Banyak. Gang byl zadržen týmem vedeným externími pracovníky ZOO Liberec za asistence indonéské armády a ve spolupráci s indonéskými orgány ochrany přírody.

Křišťálový stromek převzal guvernér provincie Aceh v Indonésii na severní Sumatře od ředitele Z00 Liberec za účasti velvyslance ČR v Indonésii. Jednotlivé lístky patřící ke stromu byly zároveň předány představitelům indonéské armády, státní ochraně přírody a představitelům místních nevládních organizací.

Za rok 2019 byla tato cena předána za spolupráci při potírání obchodu s nelegálními výrobky z želvoviny regentovi oblasti Berau na Borneu. Ocenění za mimořádný přínos k ochraně životního prostředí budou udělována každý rok.

Malé křišťálové stromky putují do světa od „Velkého mateřského stromu biodiverzity“, který zde vidíte, aby šířily a podporovaly ochranu ohrožených živočichů.

 

Ceny vstupného
Dospělí:100 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:80 Kč
Studenti senioři nad 65 let:80 Kč
Otevírací doba
Denně 9.00 - 16.00
Po-Ne, i o svátcích
Pokladna zavírá 60 minut před uzavřením zoo.
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost