header.less
Patříme k sobě:
 • cz
 • en
 • pl
 • de

Prodej suvenýrové bankovky

 • Prodej suvenýrové bankovy bude zahájen 27. 5. 2019 (pondělí)
  Od 8.00 do 16.00 v budově ZooExpo (výstavní pavilon v areálu zoo - vstup pouze přes pokladnu zoo)
 • Do prodeje bude uvolněno 3 500 ks. 80 Kč / 3,5 Euro
 • Možnost placení hotově, kartou nebo v eurech.
 • Na jednu osobu bude možné zakoupit pouze 5 ks bankovky a po předložení platné Vstupenky/permanentky.
  Děti pod 3 roky věku, které namusejí mít platnou vstupenku, nemají nárok na odběr 5 ks bankovek.
 • Není možný výběr sériového čísla.
 • Poštou bankovky nezasíláme - pouze osobní odběr
 • Veškeré vstupenky (včetně elektronických) budou akceptovány pouze  s datumem zakoupení 27. 5.
 • Vstupenky budou prodávány pouze přítomným osobám - nelze zakoupit více vstupenek pro jednu osobu
 • Pokud se neprodají všechny bankovky na skladě, bude termín nového prodejního dne zveřejněn 28. 5.

 

 

Liberecká zoo vydá jako první zoo v České republice originální suvenýrovou bankovku

 Zoo Liberec jako nejstarší zoologická zahrada na území bývalého Československa slaví v tomto roce 115. výročí od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea vydá unikátní suvenýrovou bankovku s nominální hodnotou 0 euro. Hlavním motivem bankovky jsou vlajková zvířata charakteristická právě pro libereckou zoo – slon, takin a orlosup. Zájemci si mohou suvenýr pořídit pouze v Zoo Liberec, kde bude prodej spuštěn již 27.5. 2019.  

 0 euro suvenýrové bankovky jsou aktuálním sběratelským hitem v celé Evropě a po mnoha evropských zoo vydá vlastní bankovku jako první ze zoologických zahrad v České republice právě Zoo Liberec. O motivy zvířat na suvenýrových bankovkách je mezi tuzemskými i zahraničními fanoušky a sběrateli velký zájem a není neobvyklé, že se celý náklad vyprodá již během několika hodin, popřípadě dní. Podobně tomu bylo i při prvním vydání bankovky České republiky s motivem Prahy, která se v nákladu 10 000 kusů vyprodala za necelé 2 dny.
Suvenýrová bankovka pro Zoo Liberec je vyrobena v nákladu 5000 kusů a zakoupit ji bude možné za částku 80 Kč/ 3,5 EUR výhradně v areálu zahrady. Její prodej bude spuštěn v pondělí 27. 5. 2019 v čase od 08.00 do 16.00 v pavilonu ZooExpo. „Každý zájemce si může po předložení platné vstupenky do zoo odnést pouze 5 ks tohoto suvenýru. Pro snadnější distribuci také nebude možný výběr konkrétního sériového čísla. Pokud nám nějaké bankovky zbydou, termín nového prodejního dne zveřejníme 28. 5. 2019,“ přibližuje podmínky prodeje vedoucí oddělení marketingu, Marta Dostálová.

 Bankovky jsou vyrobeny ze 100 % bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Zároveň také obsahují některé ochranné prvky jako pravé euro bankovky (hologram, mikrotisk, UV ochranné prvky, ...) a jsou chráněny proti případnému zneužití v automatech přijímajících peníze. Každý kus je díky speciálnímu sériovému číslování unikát. Výroba probíhá ve francouzské tiskárně cenin, která vyrábí i pravé euro bankovky. Koncept 0 eurových suvenýrů pochází z Francie, kde ho v roce 2015 vytvořil Richard Faille, a jeho hlavní filozofií je podpora turismu a propagace významných turistických lokalit Evropy. Díky tomuto nápadu se mohou zajímavé a významné lokality České republiky zviditelnit i za hranicemi naší země, kde již rozsáhlá komunita sběratelů euro upomínkových bankovek vždy s velkým zájmem očekává každá nová vydání z celé Evropy. Výtěžek z prodeje slouží k financování provozu, údržby a rozvoje konkrétních turistických lokalit, což přispívá k zachování kulturního a historického dědictví starého kontinentu.

 „Zvolit motiv na tento originální suvenýr pro nás nebylo jednoduché, protože liberecká zoo chová více než 160 druhů zvířat a každý z nich je něčím jedinečný. Nakonec jsme vybrali slona, takina a orlosupa, kteří jsou jak návštěvnicky atraktivní, tak pro naší zoo charakterističtí. Slony u nás máme již více než 60 let, s chovem takinů jsme začali vůbec jako první v celé Evropě a orlosupy pravidelně vypouštíme zpět do volné přírody v oblasti evropských Alp. Na bankovce nebude chybět ani logo našeho 115. výročí, přibližuje vizuální podobu Marta Dostálová.

Cena: 80 Kč

Nezasíláme poštou.

Není možný výběr sériového čísla.

Možnost placení hotově, kartou nebo v eurech.

Příklad prodeje: 

Zakládní vstupenka - dospělý: nárok na 5 ks bankovek

Rodinná vstupenka 2+2 ( 4 osoby): 20 ks bankovek

Permanetka - základní pro dospělou osobu + dítě do tří let(zdarma): nárok na 5 ks bankovky.

Vstupova permanentka dle počtu vstupů do zoo (tedy maximálně 5 osob za den).

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost