header.less
Patříme k sobě:
 • cz
 • en
 • pl
 • de

Půlden ošetřovatelem v zoo

Program „Půlden ošetřovatelem v zoo“
momentálně z důvodu zhoršení situace COVID-19
není v prodeji a čerpání zážitku je od  11. 9. do konce roku 2020 pozastaveno. 

Zakoupené poukazy se automaticky prodlouží o dobu nuceného pozdržení.

Prosíme zájemce o zážitkový program, kteří mají dojednaný termín do konce roku 2020 a nebyli zatím kontaktováni zoologickou zahradou, aby zavolali na tel.: číslo 487 377 149 

Děkujeme za pochopení.

Vzhledem k velkému zájmu o náš původní program Ošetřovatelem v zoo a poptávce i ze strany mladších účastníků zavádíme nový zkrácený zážitkový vzdělávací program (dále ZVP) Půlden ošetřovatelem. V rámci tohoto programu si může každý zájemce starší 15 let vyzkoušet, jaké je to pečovat o exotická zvířata v zoologických zahradách.

Program trvá 5 hodin (od 7.00 do 12.00 hodin) a během něj si může účastník vyzkoušet přípravu krmných dávek, úklid ubikací a péči o zvířata, prohlédne si areál a zázemí zoologické zahrady.

Chceme nabídnout ojedinělý pohled do zákulisí zoologické zahrady a ruku v ruce s tím vyvrátit některé mýty, které jsou s prací chovatelů a chovem exotických zvířat často spojovány.

Co musíte udělat, abyste mohli i Vy program absolvovat?

 

1. Zvažte své síly a kondici.

Většinou se ošetřovatelé dost nachodí, některé výběhy jsou ve svažitém terénu a daný úsek může zahrnovat výběhy a pavilóny, které jsou od sebe více vzdáleny. Náš program ale může absolvovat opravdu kdokoliv, pokud víme předem případná omezení člověka v rámci Zážitkového programu.  Zážitkový den umíme přizpůsobit tak, aby byl návštěvník spokojený. Můžeme zapojit do programu více slovního komentování (průvodce) a ubereme případnou fyzickou práci.

2.  Vyberte si úsek, kde chcete zážitek uskutečnit:

 • úsek šelem(tygr indický, lev berberský, rys karpatský, levhart sněžný a čínský, panda červená, lachtan hřivnatý, surikaty)
 • úsek kopytníků (žirafy, zebra Chapmanova a bezhřívá, takin čínský, antilopa koňská, nyala nížinná, velbloud dvouhrbý, osel somálský, buvolec běločelý, pony shetlandský, vikuňa, kozorožec dagestánský, koza šrouborohá, muntžak malý a chocholatý)
 • úsek opů(šimpanz, makak lví, gibon bělolící, lemur černý, tamarín pinčí, pavián pláštíkový, kosman zakrslý)
 • úsek pavilón tropů(cizokrajní ptáci, ara hyacintový, zoborožci, nestor kea, tučňák Humboldtův, plameňáci, pelikáni, plazi)
 • úsek dravých ptáků  (orel východní, orlosup bradatý, orel křiklavý, puštík bradatý, výr velký západosibiřský, orel skalní, orel bělohlavý atd.)

Program je možné zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu nebo proklikem na obrázek.

 

3.  Stanovte si datum (pouze všední dny) a kontaktujte odd. marketingu ZOO Liberec (marketing@zooliberec.cz nebo tel. 487 377 149). Zde Vám datum potvrdíme, nebo společně nejdeme jiné. Je lepší objednávat si termín s 2–3 měsíčním předstihem (zvláště na letní měsíce).

4.  Přijďte ve smluvený den v 7.00 hodin do budovy ředitelství ZOO Liberec (adresa Lidové sady 425/1, budova Lidových sadů). Zde nejprve podepíšete smlouvu o ZVP (nutný občanský průkaz), předložíte dárkový poukaz (doklad o zaplacení) a projdete důkladným školením bezpečnosti práce. Pak už vyrazíte přímo do areálu zoo na vybraný úsek. Osoby mladší 18 let navíc předloží vyplněný souhlas zákonného zástupce, jehož doprovod v den konání programu je pro administraci nezbytný. Program je také možno zakoupit prostřednictvím našeho e-shopu a uhradit jeho cenu bankovním převodem.

5.  ZVP se v ZOO Liberec koná vždy v době od 7.00 do 12.00 hodin (doba obsahuje nezbytnou administrativu a program zážitkového programu na úseku). Po celou dobu výkonu ZVP je klient pod dozorem proškoleného chovatele a plní jeho pokyny.

6.  V době mezi 11.50 a 12.00 hodin vás vyzvedne pracovník marketingového oddělení a Váš zážitkový program je u konce. Účastník může zůstat i po ukončení programu v areálu zoologické zahrady.

Co garantuje ZOO Liberec?

 • pojištění odpovědnosti za případnou škodu jím způsobenou,
 • odborné proškolení BOZP,
 • možnost zakoupení obědového menu za zvýhodněnou zaměstnaneckou cenu v restauraci Formankawww.formankaliberec.cz,
 • absolventský list,
 • doprovod zdarma (max. 3 osoby - pouze jako běžní návštěvníci zoo - nebudou mít přístup do zázemí zoologické zahrady).

Co si zajišťuje sám klient?

 • kvalitní, nejlépe pracovní obuv (tzv. pohorky, treková či jiná kožená obuv) - k opům nutné holínky!
 • odpovídající ošacení charakteru činnosti a aktuálnímu počasí
 • klient musí rovněž zvážit, zda jeho zdravotní stav a fyzické dispozice dovolují absolvovat náročný program založený převážně na manuální práci. Pokud si klient zvolí úsek opů, musí být vzhledem ke snadnému přenosu lidských chorob na lidoopy bezpodmínečně zcela zdráv (akutní onemocnění typu nachlazení, chřipky, průjmy apod.), jinak nebude na úsek vpuštěn!

 Poukaz na tento zážitkový program (například jako dárek) s 12měsíční platností (vyjma úseku slonů) si můžete objednat v našem elektronickém obchodě ZDE

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost