JEŠTĚDSKÁ MRKEV 2023
V Zoo Liberec se ve středu 15. listopadu předávaly ceny za mimořádný přínos v oblasti environmentální výchovy, vzdělání a osvěty v Libereckém kraji. Ocenění Ještědská MRKEV 2023 si odneslo celkem osm vyznamenaných.
V rámci jubilejního dvacátého ročníku konference Liberecká M.R.K.E.V. (Malý rádce kvalitní ekologické výchovy), kterou pravidelně organizuje Středisko environmentální výchovy při Zoo Liberec – SEV DIVIZNA, proběhlo i vyhlášení vítězů a předání ocenění s názvem Ještědská MRKEV 2023. To se uděluje každé čtyři roky za mimořádný přínos v oblasti environmentální výchovy, vzdělání a osvěty. Letos si ocenění přebralo z rukou zástupců Libereckého kraje – paní náměstkyně Květy Vinklátové a člena rady Libereckého kraje pana Václava Židka – celkem osm osobností. Nechyběli mezi nimi učitelé, žáci, školy, ale ani podnikatelé, kteří se tématu ekologie dlouhodobě věnují.

AKCE PRO UČITELE NA JAŘE ROKU 2024

Rádi bychom vás pozvali na akce, které pro vás SEV DIVIZNA připravuje od ledna do března školního roku 2023/2024. Můžete si vybrat z následujících témat:

26. 1. 9:00–16:00
POSELSTVÍ VELIKONOČNÍHO OSTROVA
METODICKÝ SEMINÁŘ
Lektor: Mgr. Helena Nováčková, Lipka Brno
Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec
Režijní poplatek: 550 Kč
Pojďte se s námi ponořit do dávného příběhu a ochutnat atmosféru Velikonočního ostrova. Nová metodika Lipky přináší náměty a způsoby přemýšlení, jak provázet žáky v složitém a kontroverzním světě.

8. 2. 9:00–17:00
CHYBA NENÍ KONEC SVĚTA
Lektor: PaedDr. Olga Medlíková
Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec
Režijní poplatek: 550 Kč
Cílem semináře je posílit komunikační jistotu účastníků v obtížných situacích a nalézt cesty, jak postupovat při chybách v pracovním i osobním životě.

20. 2. 14.00–17.00
JEDINEC NEBO POPULACE?
Lektor: Ing. Luboš Melichar, hlavní zoolog Zoo Liberec
Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec
Režijní poplatek: 150 Kč
Pojďme společně diskutovat nad otázkami typu: Kam umísťovat všechna odchovaná mláďata, aby jim byly zaručeny podmínky pro kvalitní život? Jak zachovat genetickou kvalitu pro návrat do volné přírody? Jak a v jakém věku o tom mluvit s dětmi, aby vše pochopily?

13. 3. 13.00–17.00
JAK NA KLIMA
Lektor: RNDr. Alice Hudcová a dipl. ek. Miroslava Nováková, SEV DIVIZNA Liberec
Místo konání: SEV DIVIZNA Liberec
Režijní poplatek: 200 Kč
Na semináři představíme možnosti, jak téma klimatické změny zapojit do výuky. Ukážeme, kde se pro výuku inspirovat a kde hledat potřebná fakta i hotové lekce.

Další články