header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de

Snow Leopard Trust

Snow Leopard Trust - projekt na záchranu irbisů

 

Na projektu na záchranu sněžných levhartů - irbisů (Uncia uncia) participuje Zoo Liberec jako jediná zoo v Česku už od roku 2009. Od společnosti Snow Leopard Trust vykupujeme orginální předměty z Mongolska, které tam vyrábějí ručně ženy z místních komunit nomádů. Pastevectví zvířat je přitom jejich jediným zdrojem jídla i dalších příjmů. V minulosti proto chudoba často nomády dohnala k lovení sněžných levhartů (irbisů), aby tak před nimi ochránili svá stáda. V současné době naopak rodiny levharty chrání a společnost Snow Leopard Trust jim výměnou za jejich úsilí umožňuje zajistit živobytí vykupováním tradičních výrobků z ovčí a velbloudí vlny.

Zakoupením takového předmětu proto i Vy poskytnete podporu záchranným programům ohroženého sněžného levharta a rovněž pomůžete chudým komunitám, které tyto krásné kočky chrání. Předměty prodávají naši dobrovolníci přímo v areálu zoo nebo je můžete zakoupit u neziskové organizace Faunus, se kterou Zoo Liberec na projektu spolupracuje (kontakt: sobotkova@zooliberec.cz) ext

S chovem levharta sněžného - irbise (Uncia uncia) ZOO Liberec začala v roce 1987, o tři roky později jsme byli první zoologickou zahradou v bývalém Československu, která levharty v chovu v lidské péči odchovala.

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost