header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • V Zoo Liberec se předávala vysvědčení

V Zoo Liberec se předávala vysvědčení

V Zoo Liberec se dnes předávala vysvědčení

 

Letos poprvé dostali žáci čtvrté třídy Základní školy Doctrina svá vysvědčení poněkud netradičně. V 10.00 se všichni čtvrťáci sešli v Pavilonu tropů v liberecké zoo a slavnostně převzali svá „výza“ z rukou ředitele zoo, Davida Nejedla.

 

Předávání bylo zahájeno krátkou přednáškou u expozice s Majnami Rothschildovými, jejímiž mecenáši se žáci letošní rok stali. Svůj výběr vhodného zvířecího kandidáta na podporu dlouho zvažovali, ale nakonec se na radu paní učitelky rozhodli podpořit chov druhu, který sice není tak populární, ale naši pomoc velmi potřebuje. Při rozhodovacím procesu sehrálo důležitou roli také to, že Majna Rothschildova je jedním z vlajkových druhů nové ochranářské kampaně Silent Forest, které Zoo Liberec předsedá. Svým příspěvkem tak žáci podporují nejen chov tohoto bílého pěvce v liberecké zoologické zahradě, ale i ty ve volné přírodě. Všichni jedinci majny Rothschildovy žijící v současnosti ve volné přírodě jsou totiž výsledkem repatriace jedinců odchovaných v zoologických zahradách.

 

Majna Rothschildova je endemický druh ostrova Bali, který v devadesátých letech dvacátého století z volné přírody téměř vymizel. Jedná se o jednoho z nejvzácnějších a nejohroženějších pěvců na naší planetě. Pro svůj krásný zpěv se stal častým terčem místních pytláků a oblíbeným domácím mazlíčkem. V roce 2010 byly na ostrově Bali vypuštěny zpět do volné přírody i dvě majny odchované v Zoo Liberec.

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost