header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Vyberte tygrům jména, pokřtíme je 21. 5.

Vyberte tygrům jména

Stejně jako u předchozích úspěšných odchovů bílých tygrů v letech 2002 a 2012, se ZOO Liberec rozhodla svěřit výběr jmen pro malá tygřata do rukou široké veřejnosti.

V roce 2012 vzešlo z veřejné soutěže pojmenování mláďat - Liam, Gaia a Sambur a návrhů se tehdy sešlo přes dva a půl tisíce!

I letos by zahrada chtěla získat podobně důstojně znějící jména, která by měla mít vztah k libereckému chovu těchto šelem, či původem odkazovat na domovinu tygra indického. Složení pohlaví dvojice tygřat není v tomto okamžiku ještě známé. Své návrhy na jedno mužské a jedno ženské jméno mohou zájemci posílat na email marketing@zooliberec.cz až do soboty 30. dubna 2016. V průběhu května pak vedení zoo a zoologové vyberou dvě jména, která se jim budou jevit nejvhodnější.

Křtiny mláďat se uskuteční v liberecké zahradě v sobotu 21. května 2016. Právě tam vybraná jména tygřích juniorů poprvé zveřejníme. Už nyní zoo usilovně jedná o atraktivních kmotrech pro tuto akci. Autor či autoři vítězných návrhů jmen budou odměněni nejen účastí na křtinách a upomínkovými předměty, ale obdrží rovněž poukazy na komentovanou prohlídku a oběd v restauraci Formanka. Inspiraci, jaká jména navrhnout, může poskytnout i schéma rodokmenu chovu bílých tygrů na webu ZOO Liberec zde

Ceny vstupného
Dospělí:160 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:120 Kč
Studenti senioři nad 65 let:120 Kč
Otevírací doba
9.00-18.00
otevřeno včetně víkendů a svátků
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost