header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Zde jsou sloni - premiéra dokumentu

Zde jsou sloni - premiéra dokumentu

Ujel na kole a kajaku přes 5 800 km, aby zachránil slony, a natočil o tom film

 Arthur F. Sniegon, terénní pracovník Zoo Liberec a zakladatel organizace Save-elephants, putoval Afrikou 15 měsíců, během kterých projel sedmi státy a dokumentoval masakrování slonů, kteří závratným tempem ubývají. Putováním tímto nevšedním způsobem chtěl Arthur šířit osvětu a upozornit na drastické vybíjení těchto nádherných zvířat. Arthurovy toulky za záchranou afrických obrů můžete absolvovat prostřednictvím dokumentu Zde jsou sloni.

 Premiéra dokumentu proběhne již zítra, v úterý 5. 6. 2018 od 18.00 v Experimentálním studiu v Lidových sadech. Součástí promítání bude i beseda se samotným aktérem a režisérem filmu.

 Elefangelista Arthur, jak sám sebe nazývá, mimo jiné shromažďuje důkazy pro odhalování lovců a překupníků se slonovinou pod maskou tajného agenta. Následuje jejich zatčení v přímém přenosu. Při putování také pomáhá ochranářům přírody s obojkováním divokých slonů.  Během své cesty se dostává do nebezpečných míst s divokou zvěří, mouchami tse-tse a několikrát prodělává záchvaty malárie. To jsou jen útržky toho, co Vás ve filmu čeká.

Jak sám Arthur říká: „Projet sám na kole v extrémním horku přes 5 000 km srdcem Afriky, skrz močály a dalšími místy, kudy předtím pravděpodobně nikdo neprojížděl, mi připadalo jako dost bláznivý nápad. A ty já mám rád“. Po absolvování této cesty se do Střední Afriky brzy vrátil a usadil se zde natrvalo. Zjistil, jakých rozměrů dosahuje sloní genocida a rozhodl se proti ní bojovat. „Na vlastní oči jsem se přesvědčil, jak jednoduše se lze k ilegální slonovině dostat.“

 

Vstupné: dobrovolné.

 

Těšíme se na Vás!      

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost