header.less
Patříme k sobě:
  • cz
  • en
  • pl
  • de
  • Aktuality
  • Zoo Liberec nově láká návštěvníky na pravidelná setkání s dravými ptáky a jejich ošetřovateli

Zoo Liberec nově láká návštěvníky na pravidelná setkání s dravými ptáky a jejich ošetřovateli

Od poloviny letních prázdnin se návštěvníci liberecké zoo mohou opět těšit na oblíbená setkání s ošetřovateli z jednotlivých zoologických úseků. Ta probíhají na označených stanovištích u výběhů slonů, opů, žiraf, zeber, dravců a v pavilonu tropů každý den. Novinkou v programu jsou odpolední setkání s ošetřovateli dravých ptáků, kteří účastníkům představí nejen některé z chovaných dravců, ale také předvedou základy sokolnictví a letových ukázek u vybraných jedinců.

Zoolog Jan Hanel společně se zkušenými sokolníky ze Zoo Liberec zájemcům představí svět dravých ptáků a přiblíží zajímavosti z jejich chovu v lidské péči i ve volné přírodě.  „V rámci našeho povídání a ukázek návštěvníky seznámíme například se vzácným čimangem horským, jestřábem lesním, orlem jestřábím nebo s majestátním téměř padesátiletým orlem královským. Konkrétní sestava dravců ale bude vždy samozřejmě záviset na momentální kondici našich vycvičených jedinců,“ přibližuje Jan Hanel. Setkání s dravými ptáky a jejich ošetřovateli probíhá za příznivého počasí každé pondělí, středu a pátek vždy v 16.30 na louce za hlavním vstupem do zoo a trvá přibližně 20 minut.

„Cílem programu Setkání s ošetřovateli je více vtáhnout návštěvníky do dění v zoologické zahradě a zprostředkovat jim informace, které by neměli šanci jinde získat. Zároveň jim chceme představit naše pracovníky, kteří bez ohledu na počasí i vlastní rozpoložení 365 dní v roce pečují o téměř 1700 našich chovaných jedinců,“ dodává ředitel zoo david Nejedlo.

Program:

9.00 Koupání slonů (pavilon slonů)
9.30 Setkání s ošetřovateli dravců (expozice supa himálajského)
10.30 Krmení lachtanů (bazén lachtanů)
11.00 Setkání s ošetřovateli opů (pavilon opů)
12.00 Krmení tučňáků (bazén tučňáků)
13.30 Setkání s ošetřovatelem žiraf (vyhlídka u výběhu žiraf)
14.30 Setkání s ošetřovatelem zeber (vyhlídka u výběhu zeber bezhřívých)
16.00 Krmení tučňáků (bazén tučňáků)
16.30 Setkání s dravými ptáky (louka pod vstupem do zoo – pouze pondělí, středa, pátek)
17.00 Krmení lachtanů (bazén lachtanů)

Ceny vstupného
Dospělí:130 Kč
Děti do 3 let:zdarma
Děti od 3 let do 15 let:90 Kč
Studenti senioři nad 65 let:90 Kč
Otevírací doba
zavřeno
Kudy do zoo
footer.less
Vytvořila společnost