ZOORISKUJ

Jednou z dalších aktivit Zoologické zahrady Liberec je i vědomostní soutěž ZOORISKUJ. Ta má u nás již více jak desetiletou tradici a zaměřuje se na prověření znalostí z oblasti zoologie, ekologie a informovanosti o zoologické zahradě jako takové. Do soutěže se mohou hlásit druhé stupně základních škol a nižší stupně gymnázií z celého Libereckého kraje.

Soutěž probíhá ve dvou kolech a pravidelně se ji účastní více než 20 škol z celého regionu.

Pozor! Uzavírání přihlášek na ročník ZooRiskuj 2023  je již 3. 3.

ZOORISKUJ 2023

Rok se s rokem sešel a my už se opět těšíme na setkání s odvážnými žáky, kteří si chtějí prověřit své znalosti, případně se dozvědět i další zajímavé informace ze světa přírody, zoologie a zoologických zahrad. Pokud máte na škole alespoň jednu nebo více trojic zvídavých jedinců, je soutěž ZOORISKUJ právě pro vás.

ZOORISKUJ je pořádáno zoologickou zahradou v Libereci a zajímá se o znalosti žáků z oblasti zoologie, ekologie, obecné biologie, ale též prověřuje informovanost účastníků o Zoo Liberec jako organizaci, o její historii i současnosti a chovaných zvířatech. Soutěž je určena pro žáky druhých stupňů základ-ních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií. Za jednu školu se může zúčastnit maximálně 5 tříčlenných týmů.
Soutěž je dvoukolová a bude se odehrávat v následujících termínech:

1. Rozřazovací kolo – 29. 3. 2023 od 8:00, 9:45 a 11:30 ve Velkém sále Kulturního a společen-ského centra Lidové sady
2. Finále – 27. 4. 2023 od 9:00 ve Velkém sále Kulturního a společenského centra Lidové sady

Své přihlášky prosím zasílejte na email tesarova.lenka@zooliberec.cz nejpozději do 3. 3. 2023.
Přihláška musí obsahovat název školy a jména všech členů týmu/ týmů.

Pokud preferujete některý z časů rozřazovacího kola, připište i čas, který se Vám více hodí. Rozřazo-vací kolo trvá cca 1 hodinu.
Kromě vědomostí získaných ve škole doporučujeme jako studijní materiál výroční zprávy liberecké zoo, internetové stránky Zoo Liberec a informace načerpané přímo v areálu zoo .
Tým/týmy účastnící se prvního kola má/mají nárok na jeden vstup do zoo zdarma ode dne konání soutěže až do konce dubna.
V loňském roce jsme tradici soutěže po delší odmlce obnovili a doufáme, že nás i vás čeká další úspěšný ročník plný milých setkání a nových zážitků.

Pokud byste měli jakékoli dotazy či připomínky, můžete se obrátit na email: tesaro-va.lenka@zooliberec.cz, havle@zooliberec.cz případně na tel. číslo 778 404 657 nebo 602 350 904.
Těšíme se na Vaše přihlášky a na další úspěšný ročník ZOORISKUJ
za organizační tým Zoo Liberec Lenka Tesařová

Ročník 2022

Podklady ke stažení